еМагазин
Image default
Бизнис

Звучни имиња на бизнисмени и компании на новата листа должници на УЈП

Имиња на познати бизнисмени, компании и спортски клубови се најдоа на најновата листа должници на Управата за јавни приходи за долгови доспеани до 31.03.2019 и неплатени до 30.06.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини…

Така, ДГ „Бетон“ АД Скопје должи 86 милиони денари, „Трансмет“ должи 70 милиони денари, „Урбан инвест“ должи 28 милиони денари, „Хисар туризам“  должи 9 милиони денари, Георги Миладинов должи 8 милиони денари, ФК Вардар должи 8 милиони денари, Бајруш Сејдији должи 112 милиони денари…

Целата листа ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Листа на должници на УЈП: Јавни претпријатија имаат милионски долгови за неплатени давачки

Листа на должници на УЈП: Граѓани и фирми должат 141 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Енерџи актив“ го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на струја вреден 224.000 евра

Никола Осило

Германска амбасада во Скопје: Не е точно дека од 1 јануари може да се работи во Германија без работна виза

Редакција

ЈСП Скопје лани двојно ја зголемил добивката

Редакција