еМагазин

Author : Петре Димитров

Канцеларија ТОП СТОРИИ

Финансии и автомобилизам: Канцеларијата на Коста Костадиновски, портфолио менаџер во Капитал Ассет Менаџмент

Петре Димитров
Уште кога ќе влезете во канцеларијата на портфолио менаџерот Коста Костадиновски, основач на Капитал Ассет Менаџмент, веќе Ви е јасно со што се занимава. На...
Канцеларија ТОП СТОРИИ

Симболика поврзана со хартии од вредност во канцеларијата на Иван Штериев, првиот човек на Македонската берза

Петре Димитров
Она што прво ќе го приметите во канцеларијата на главниот извршен директор на Македонската берза, Иван Штериев, се неколкуте фигури со бикови. За тие што...
Канцеларија ТОП СТОРИИ

Марта Наумовска Грнарова: Понекогаш и спијам во канцеларија

Петре Димитров
Канцеларијата на Марта Наумовска Грнарова, сопственичката на македонската компанија за производство на радијатори и мебел, „Завар компани„, е школски пример како одлично да го вметнете...
Како се прави ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Како се прави минералната вода “Кожувчанка“

Петре Димитров
На 900 метри на планината Кожуф, 38 километри од Кавадарци се наоѓа изворот „Кисела вода“, од кој вода се користело уште во римско време. Овде...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Митко Јанчев за првпат зборува за приватниот живот: Како несудениот полицаец стана бизнисмен и градоначалник

Петре Димитров
Не станал полицаец, ама стана еден од најпопуларните градоначалници и еден од најуспешните македонски бизнисмени и косопственик на “Кожувчанка“. Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев (42)...
Канцеларија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Митко Јанчев има две канцеларии

Петре Димитров
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е и косопственик на компанијата „Кожувчанка„, има две канцеларии. Едната е градоначалничката во зградата на Општината, а другата во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Камења за „хипиците„ во Маврово кои ни го исчистија ѓубрето кое таму стоело со години

Петре Димитров
По некоја случајност патував на редовната линија од Солун за Скопје со дел од следбениците на движењето „Собири на виножитото“ (Rainbow gatherings), кои деновиве кампуваат...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Драги Илинденци извинете што ја упропастивме Македонија

Петре Димитров
Драги Илинденци, денеска после 120 години, откако Вие се кренавте против османлиското ропство и против една од најголемите тогашни светски сили, ние вашите потомци живееме...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) еМагазин на островот Кеа – портата на Кикладите

Петре Димитров
И оваа година решив повторно да се вратам на Кикладите (група на грчки острови), ама гледав да биде нешто блиску до Атина, па изборот падна...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Министерот за здравство Фатмир Меџити приватно: Здравството ми е „прва љубов“ 

Петре Димитров
Кадарот на Алијанса за Албанците, доктор Фатмир Меџити, специјалист-невролог е новиот министер за здравство. Долгогодишната работа во здравствениот систем му овозможила да ги осведочи проблемите,...