еМагазин

Рубрика: Спорт

Спорт ТОП СТОРИИ

Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до 7 август во 2021 година

Редакција
Олимписките игри во Токио ќе се одржат од 23 јули до седми август во 2021 година. Веста ја објавија јапонските медиуми, повикувајќи се на извор...
Спорт ТОП СТОРИИ

40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот меч Аталанта – Валенција во февруари заразени со коронавирусот

Редакција
Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во...
Спорт ТОП СТОРИИ

Олимпијадата во Токио одложена за 2021 година

Редакција
Томас Бах, претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК), се согласи со предлогот на јапонскиот премиер Шинзо Абе за префрлување на Игрите во Токио за следната...
Спорт

Се одложува 16-тото издание на Виз Ер Скопски маратон за 4. октомври 2020

Редакција
Вирусот Covid-19 ги одложи и спортските случувања во Македонија. Најголемиот спортски настан во нашата земја, Виз Ер Скопски маратон, се одложува за 4. октомври 2020...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Фудбалски ѕвезди жонглираат со тоалетна хартија по дома „против“ корона вирусот

Редакција
За да ја разбијат досадата на граѓаните ширум светот и воедно да повикаат на останување дома како првенција за ширење на корона вирусот, неколку познати...
Спорт

Авицена женска трка се одложува за 6-ти септември

Редакција
Долгоочекуваната Авицена Женска трка, која што е симбол за подигање на свеста за здрави навики и унапредување на здравјето, поради ситуацијата во земјата со корона...
Спорт

Втор дел на Баскет 3×3 бизнис: Екипите се сѐ подобри!

Редакција
Со добрата игра и напредокот, време беше за искачување на Баскет 3×3 бизнис едно ниво погоре во организацијата. Заврши првиот дел од  Баскет 3×3 бизнис...
Спорт

И македонските фудбалери кои ќе доаѓаат од Италија за натпреварот со Косово ќе пополнуваат прашалник за коронавирусот

Редакција
Нашите фудбалери кога ќе доаѓаат од Италија во Скопје за натпреварот Македонија – Косово, ќе треба да потполнат здравствен локатор – карта за коронавирусот, како...
Спорт

НЛБ Банка АД Скопје стана спонзор на Судиската комисија при Кошаркарска федерација

Редакција
Дресовите на судиите, дел од Kошаркарската федерација, отсега гордо ќе го носат логото на НЛБ Банка. Ова е резултат на постигнатиот договор за спонзорство меѓу...
Спорт

Македонската репрезентација на 68. место на најновата ФИФА ранг листа

Редакција
На најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска, македонската репрезентација го задржа 68. место, очекувано со оглед на тоа што немаше настапи од почетокот на годината....