еМагазин

Рубрика: Да помогнеме

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

АПЕЛ за масовно учество: Граѓаните и активистите утре ќе ја бараат исчезнатата Марија Брзакова

Редакција
Активистите за чиста животна средина „Здрава котлина“ ги повикуваа сите граѓани и активисти кои се во можност да учествуваат во организирана акција за пребарување на...
Да помогнеме

Петти ден ни трага ни глас од Марија Брзакова од Босилово, полицијата трага со кучиња

Редакција
Петти ден нема ниту трага, ниту глас од 28 годишната Марија Брзакова од Босилово која исчезна на 18 јануари во раните утрински часови, пренесува strumicadenes.mk....
Да помогнеме

Три дена не се појавила дома, се бара 28-годишната Марија Брзакова

Редакција
Се бара исчезнатата Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години, пишува strumicadenes.mk. Облечена е во тренерки. Излезена од дома на 18.01 2020 година во...
Да помогнеме

Емилија ни се обраќа за помош, треба да ѝ се направи трансплантација на срце

Редакција
Емилија Христовска Костовска (38) упати апел за помош на социјалните мрежи, потребни и се средства за трансплантација на срце. „Имам 38 години и боледувам од...
Да помогнеме

Апел за помош: Потребни се само 180.000 денари за да му го олеснат животот на Александар Велески

Редакција
Актерката Весна Петрушевска преку нејзиниот Фејсбук профил упати апел за финансиска помош за Александар Велески на кој му е неопходна нова инвалидска количка. „Дечки, дали...
Да помогнеме

Потребни се донации за осветување на црквата Св.Кирил и Методиј во Дортмунд

Редакција
За неполна година во Дортмунд, Германија на дело се покажа слогата, љубовта и единството на Mакедонците во таа околина и пошироко. Имено, црковниот одбор со...
Да помогнеме

Потребни се 3.000 евра за деветгодишната Љупка која боледува од церебрална парализа

Редакција
На девет годишната Љупка Велјановска од Битола, која боледува од целебрална парализа, а како последица на тоа доби и епилепсија, потребна е итна материјална помош....
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Фото) Закачалка на добрината во Василево: Ако имаш донеси, ако немаш земи си

Редакција
Слаткарницата „Ел-рими“ во струмичко Василево поставија закачалка на добрината под мотото: „Ако имаш донеси, ако немаш слободно земи си“, пренесува strumicadenes.mk. Целта е оние кои...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Видео) Неколкувековна возобнова: Се бараат донации за доизградба на Женскиот манастир Рајчица

Редакција
Се бараат донанции за доизградба на Женскиот манастир Рајчица, информираат од таму: „Манастирот посветен на светиот Великомаченик и Победоносец Георгиј во Рајчица ја започна својата...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Храната што ви остана од Бадник и Божиќ може да ја донирате во хуманитарни цели во „Дуња“

Редакција
Граѓаните на кои им останала хртана од Бадниќ и Божиќ денеска од 13 до 16 часот може да ја донираат во СЦ „Дуња“. „Во овие...