еМагазин

Рубрика: Да помогнеме

Да помогнеме

За Јана Арсовска се отворени донациски броеви: После две трансплантации потребна е имунотерапија

Редакција
Јана Арсовска на нејзиниот фејсбук-профил сподели низ што се поминала последните неколку години поради заболување од канцер и информираше дека била одбиена од државата за
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Галерија) Братче и сестричка од кумановско Степанце живеат во услови полоши од штала

Редакција
Братче и сестричка од кумановското село Степанце живеат во услови кои се полоши од условите за живот на животни во штала. Машкото дете е шесто
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Видео) Велешани молат за помош во гаснењето на пожарот кој избувна кај езерото Младост

Редакција
Општина Велес упати апел за помош во гаснењето на пожарот кај езерото Младост. „Ве молиме во оваа тешка ситуација во која сите граѓани на Велес
Да помогнеме

Потребни се средства за операција на очите на Горазд Арсовски

Редакција
Александра Илијева Арсовска на нејзиниот фејсбук-профил објави апел за помош за нејзиниот син Горазд Арсовски. „На мојот син Горазд Арсовски му е потребна операција на
Да помогнеме

Да му помoгнеме на 20-годишниот Дарко кој при скок во вода го повредил ‘рбетниот мозок

Редакција
Дарко Циревски (20) од Ресен во 2017 година доживеал несреќа при скок во вода и го повредил петтиот вратен пршлен, при што настанала повреда на
Да помогнеме

На 27-годишниот Мики од Велес потребна му е помош, бидејќи боледува од тумор на мозокот

Редакција
На Милан Миланов – Мики (27 год.) од Велес, потребна му е наша помош за лекување на тумор на мозок. Бидете хумани, донирајте  на жиро
Да помогнеме

Пејачот Ѓоко Јовиќ на свирка со неговиот бенд собраа близу 1.000 евра за лекување на Симона Николова

Редакција
Симона е 25 годишна девојка од Скопје која боледува од фридрикова атаксија (нарушување на нервниот систем и немање на рамнотежа на телото). По собирањето на
Да помогнеме

(ВИДЕО) Апел за помош за баба Рајна чија куќа изгоре по удар од гром

Никола Осило
Во Македонска Каменица започна хуманитарна акција за собирање финансиски средства за помош на стара и немоќна жена од село Косевица, на која пред три недели
Да помогнеме

(Видео) Самохрана мајка на четири деца од Тетово: Моите деца не пробале свеж леб

Редакција
Шестчлено семејство од Тетово се прехранува со бајата храна, која им ја даваат од околните пекари, јавува телевизија „Телма“. Ѓевреците и переците се тврди, па
Да помогнеме

На девојкава ѝ се распаѓа колкот трпи болки, потребни се 5.500 евра за артроскопска операција

Редакција
Млада девојка има потреба од операција на колк, потребни се 5.500 евра. Нејзиниот апел за помош го пренесуваме во целост: „Драги пријатели, некои од вас