еМагазин

Рубрика: CHECK IN

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Видео) Величенствена глетка на Охридското и Преспанското езеро од Галичица

Редакција
Македонија има природни убавини со кои може да се гордее, а меѓу нив се и Охридското и Преспанското езеро, двата бисери меѓу кои се надвиснува...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) “Mosh bar food apartments“, ново хит место во Скопје

Редакција
Од пред неколку месеци во центарот на Скопје почна со работа “Mosh bar food apartments“. Местово за брзо стана едно од најпопуларните во моментов. Освен...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

За реновирање на Angels cafe, Роби „Телекабел“ потрошил половина милион евра

Редакција
Angels cafe, едно од најубавите кафулиња во Македонија, ако не и најубавото, кое се наоѓа во Штип, собира се поголем број на гости од државата...
CHECK IN

Урбаната нова тераса на Барбакан ве чека на кафе муабет

Редакција
Веќе 7 години градиме приказна и веќе преминавме на „Ти“, вие сте наши, а ние сме ваши… За многумина од вас, нашите ценети и редовни...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) „Мала пажња„: Дизајнирај ја сам својата омилена маица, рамка за слика, чаша…

Редакција
Од пред неколку месеци во ТЦ Лептокарија во Скопје почна да работи продавницата/работилница „Мала пажња“, во која можете сами да ја дизајнирате својата омилена маица,...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Пејачот Адријан Гаџа го отвори новиот ресторан, „Ча-Ча“

Редакција
Во присуство на голем број на гости во преубав амбиент со добра забава, викендов беше отворен ресторанот “Ча-Ча“ во Point Retail Park во Скопје. Ресторанот...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа луксузната вила „Лумиере“на Водно

Редакција
Villa Lumiere е луксузна вила, на само 5,5 км од срцето на градот. Вилата располага со 4 deluxe апартмани, сауна, џакузи, летен базен и приватен...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кафана Лантерн, во срцето на Дебар Mаало во ново рувo

Редакција
Во нов амбиент и незаменлива автентична атмосфера, кафана Лантерн на ул. Боемска 2 во Дебар Маало им овозможува на сите гурмани и обожаватели на боемскиот...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа: Отворена најголемата игротека под отворено небо во Скопје

Редакција
Mondano Playground Center е најголемата игротека под отворено небо која вчера се отвори во Скопје. Истата е во склоп на Мондано Спортскиот комплекс кој се...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Видео) Магичните водопади во Долината на солзите на Исланд го одземаат здивот

Никола Осило
Сиголдуглјуфур е името на скриениот кањон во Исланд кој тамошните жители со право го нарекуваат и Долина на солзите порaди големиот број мали водопади и...