еМагазин

Рубрика: CHECK IN

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Травел блогерите во кампања „Македонија, каква што не ја знаеш“

Редакција
Македонските травел блогери Евгениј Хоуп, Теона Манго и Моника Потер се вклучија во кампањата „Македонија, каква што не ја знаеш”, која ја иницираше туристичката агнеција...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Видео) Прекрасна снимка од диви коњи во НП Пелистер

Редакција
Во Македонија се уште може да се видат диви коњи во нивната природна средина. Националниот парк Пелистер на својот Фејсбук профил објави видео од „Авантурите...
CHECK IN

Хотелите на Ресорт Маврово се подготвени за новите гости

Редакција
Време е за реален одмор. Сите се подготвуваат за уживање и дружење, за шетање и забава. Дел ќе уживаат покрај морските убавини, но знаеме дека...
CHECK IN

Неоткриена атракција Кукуље: Делчевските скаменети сватови

Редакција
Сокриени во густа борова шума, далеку од очите на секојдневието, некаде меѓу легендата и раката на уметникот со име природа, ги поминуваат деновите во овој...
CHECK IN

(Фото) Почнува со работа Cafe Literatura: Најубавото кафе во најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore

Редакција
Во рамките на најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore, што беше отворена минатата недела во соработка со „Скопје сити мол“, денеска (29.05.2020) почнува со работа Cafe...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Предлог-место за посета по кризата со корона-вирусот: Етно-ресторан Куклица, Кратово

Редакција
Етно-ресторанот „Куклица“ ја истакнува сета убавина на пределот околу Кратово. Сместен во недопрена природа, изграден од камен, со базен за гостите, претставува идеално место за...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Предлог-место за патување по завршување на корона кризата: Хотел „Лејк вју“ во Отешево

Редакција
Хотелот „Лејк вју“ се наоѓа во Отешево на Преспанско езеро во склоп на Националниот парк Галичица. Хотелските соби располагаат со wi-fi, мини-фрижидер, ТВ, балкон, сопствено...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Предлог-место за патување по кризата со корона вирусот: Жировница, за авантуристи и вљубеници во природата

Редакција
Жировница е едно од најживописните села во Западна Македонија сместено на границата помеѓу два планинински масива Дешат и Кораб. Од место со неколку илјади жители,...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Предлог-место за посета по кризата со корона вирусот: Убавото и секогаш гостопримливо Крушево

Редакција
Крушево можеби е подзаборавена дестинација, но вреди да потсетиме да се посети. Градот е убав и на лето и на зима, а имајќи предвид дека...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Предлог-место за посета по завршување на кризата со коронавирусот: „Бел рај“ Миравци

Редакција
Местото „Бел рај“ се наоѓа во гевгелиското село Миравци и е познато свртилиште на младите. Познато е по добрите забави, а доколку сте љубител на...