еМагазин

Рубрика: CHECK IN

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Будва – бисерот на Јадранот една од најпопуларните летни дестинации оваа година!

Никола Осило
Пристигна летниот одмор! По долгите денови поминати на работа или училиште, конечно пристигнаа денови за опуштање и  забава. Одморот е важен бидејќи на него се зајакнува...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Неоткриена убавина: Водопадот на реката Бабуна

Редакција
Водопадот на реката Бабуна, сместен во пазувите на планината Јакупица, е едно од најубавите места во областа Азот. До него се стига, така што се...
CHECK IN

Летото на Маврово ќе биде важно како и зимата

Редакција
Доколку Маврово беше лоцирано кон средината на Европа, во текот на летото, би имало стотина велосипедисти по падините, тврди норвежанецот Гир Олсен, ангажиран како консултант...
CHECK IN

Виница-неоткриено богатство: Колку добро ја познавате Македонија и нејзините туристички капацитети

Редакција
Во последните неколку години се чини дека стандардот на сместувачките капацитети и развојот на локалниот туризам почнува да добива свој облик и луѓето, посебно странските...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Гроздан и Пеџа од „Тренд“ отворија кафеана во Дебар Маало, „Шпајз“

Редакција
Сопствениците на „Тренд“, Гроздан Георгиев и Предраг Васиљевиќ Пеџа и нивните браќа отворија нова кафана во Дебар Маало, Скопје „Шпајз“. Отворањето се случи на 12 јуни...
CHECK IN

Будва, бисерот на Јадранот една од најпопуларните летни дестинации оваа година!

Редакција
Пристигна летниот одмор! По долгите денови поминати на работа или училиште, конечно пристигнаа денови за опуштање и  забава. Одморот е важен, бидејќи на него се...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Во Scoop Artisan cafe против жештините: Место каде што ги има едни од најубавите сладоледи во градот

Редакција
Доаѓа период на многу топло време, па оттука една од работите кои можат да го разладат организмот е сладоледот. Во кафулето Scoop Artisan cafe во...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Рајот во Брвеница: Ресторан „Бакал“ за врвно гастрономско уживање

Никола Осило
Во последните неколку години подготовката на вкусна традиционална храна и десерти во земјава се издигна на високо ниво, а Македонија стана една од најпосакуваните дестинации...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Турција е топ туристичка дестинација летово: Работливи, гостопримливи и љубезни

Силвана Жежова
По кризата со политичката нестабилност и терористичките напади во 2016 година, Турција се враќа на голема врата во туризмот. Лани, Анталија ја посетиле 13,8 милиони...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Скопје „искулира„: „Chill The Funk Out!“, конечно убава журка во парк

Редакција
Вчера во Градскиот парк во Скопје се одржа „Chill The Funk Out!“, еднодневен мал фестивал. Музика пуштаа неколку диџеи, а тоа комбинарано со преубавата локација,...