еМагазин

Рубрика: CHECK IN

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Се отвори нов ресторан „Лантерн“ во Дебар Маало

Редакција
Во пријатен и свечен амбиент, на 12 декември, на добро познатата улицa Боемска 2 беше отворен ресторанот„Лантерн“, ново место каде што скопјани ќе имаат можност
CHECK IN

Дестинација Македонија – најголемата кампања за патувања дома!

Редакција
Започна најголемата кампања за патувања во државава – Дестинација: Македонија, која ја реализира водечкиот сајт за групни попусти и воедно лидер во е-трговијата Grouper.mk!  Кампањата, која
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Во срцето на Виена, Аки од Камењане испишува угостителска историја

Силвана Жежова
Ресторанот „Соле“ се наоѓа во срцето на Виена, на улицата Анагасе, до која се стигнува со исклучување од Картнерштасе, главната улица која го поврзува Штефанплац
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како иконата на Богородица го направи селцето Канала на Китнос топ религиозна дестинација во Грција

Петре Димитров
Икона на Богородица, која преставува одлично уметничко дело, насликана од Емануел Скордилис во 1575 година, го стави селцето Канала на грчкиот остров Китнос на листата
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) еМагазин во Китнос: Најубавите плажи

Петре Димитров
Грчкиот остров Китнос има бројни плажи. Некои се со ситен песок, некои со ситни камења, во различни бои, а локалците велат дека ги има над 90.
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) еМагазин во Китнос: Скриена убавина

Петре Димитров
За разлика од Миконос или Санторини, Китнос е малку познат остров од грчките острови познати како Киклади, во чиј склоп влегуваат околу 220 острови. Но
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Планинарење од Македонија до Албанија: Шаренилото од пејзажи, храна и традиција ви го обојува животот

Силвана Жежова
Пограничниот регион на Македонија, Албанија и Косово, нуди бескрајни можности за планинарење и алтернативен туризам, што го докажа и новиот транснационален планински туристички производ High
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Ресторан-вила „Осоговска куќа“: Во шумата недостасуваа уште Црвенкапа и волкот

Редакција
Ресторан вила „Осоговска куќа“ е изградена можеби на најубавото место на Осоговска планина, а до неа се стигнува релативно лесно. На патот од Кочани кон
CHECK IN

(Видео) еМагазин во Токио: Како изгледа 9 милионскиот град од птичија перспектива

Петре Димитров
Многумина од Вас сигурно слушнале за брзите возови во Јапонија или за тоа колку Јапонците се по редот, точноста или правилата. Бидејќи овие работи се воглавно
CHECK IN

(Галерија) Ексклузивно: еМагазин во резиденцијата на актуелниот јапонски император Акихито

Петре Димитров
Многумина од Вас сигурно слушнале за брзите возови во Јапонија или за тоа колку Јапонците се по редот, точноста или правилата. Бидејќи овие работи се воглавно