еМагазин

Рубрика: CHECK IN

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа луксузната вила „Лумиере“на Водно

Редакција
Villa Lumiere е луксузна вила, на само 5,5 км од срцето на градот. Вилата располага со 4 deluxe апартмани, сауна, џакузи, летен базен и приватен...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кафана Лантерн, во срцето на Дебар Mаало во ново рувo

Редакција
Во нов амбиент и незаменлива автентична атмосфера, кафана Лантерн на ул. Боемска 2 во Дебар Маало им овозможува на сите гурмани и обожаватели на боемскиот...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа: Отворена најголемата игротека под отворено небо во Скопје

Редакција
Mondano Playground Center е најголемата игротека под отворено небо која вчера се отвори во Скопје. Истата е во склоп на Мондано Спортскиот комплекс кој се...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Видео) Магичните водопади во Долината на солзите на Исланд го одземаат здивот

Никола Осило
Сиголдуглјуфур е името на скриениот кањон во Исланд кој тамошните жители со право го нарекуваат и Долина на солзите порaди големиот број мали водопади и...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Боите кои го прават Пелистер едно од најубавите места на светот

Никола Осило
Диви јагоди, боровинки, капини, прекрасни цветови и зеленило, срни, диви свињи и голем број различен див свет можат да се забележат деновиве на Пелистер, националниот...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Места низ Македонија идеални да се посетат со велосипед

Никола Осило
Природните убавини кои ги крие нашата земја се далеку познати, но ретко кој од нас посетил поголем број од истите. Некогаш од немање време, или...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Култниот „Џез Ин“ триесет години го разубавува ноќниот живот во Охрид

Никола Осило
Ретки се македонските граѓани – љубители на добрата музика кои престојувале во Охрид и барем еднаш не биле во ноќниот клуб „Џез Ин“, кој е...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Нов хотел во Охрид „Скај корнер“: Врвна храна и услуга

Силвана Жежова
„Sky corner“ („Скај корнер“) е нов хотел во Охрид, и е место какво што, на нашиот туристички бисер одамна му недостасуваше. Врвната храна и услуга...
CHECK IN

Вистинско богатство се крие во пекара „Бакал“

Никола Осило
Храната е во срцето на секојдневниот живот на луѓето, посебно кога е подготвена од врвни мајстори. А кога станува збор за подготовка на бурек или...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Next door Park hotel-нов хотел во Скопје со урбан и „храбар“ стил

Редакција
На денешната прес конференција Parkland Hospitality Group гордо го претстави својот најнов член – Next Door Park Hotel, којшто со својот карактер и комбинација на...