еМагазин

Рубрика: Забава

Забава

Убава вест: Утре се отвара Зоолошката градина во Скопје, нови правила за посетителите

Редакција
Зоолошка градина Скопје повторно ќе биде отворена од вторник (26.05.2020), соопштија оттаму преку нивниот Фејсбук-профил. „Ве очекуваме на повторна дружба и прошетка, но овојпат поради...
Забава

Лажни профили од ликовите на „Преспав“ се појавија на социјалните мрежи

Редакција
Изминатиов период на социјалните медиуми се појавија лажни профили од ликовите на ТВ серијата Преспав, информираат од ОХО продукција. „ОXО Продукција, како единствен носител на...
Забава ТОП СТОРИИ

Тетовчанката Кристина Димитријевска прогласена за Мис карантин во конкуренција на 210 девојки од 50 држави

Редакција
Кристина Димитријевска (24) од Тетово е победничка на светскиот избор за убавина Мис карантин 2020. Димитријевска постигна значаен успех бидејќи беа пријавени 210 девојки од...
Забава

(Фото) Вчеравечер City Radio испрати позитивна енергија од Зелената градина на кровот од ГТЦ заедно со петте диџеи

Редакција
Вчеравечер во Зелената градина на ГТЦ, диџеј Гардиан, диџеј Фичо, диџеј Мац, диџеј Боби и диџеј Фици во организација на City Радио и под покровителство...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Благој Нацоски и „Цацко Конопишки“ феноменални со легендарната песна „Ти си некаде“

Редакција
Еден од најталентираните македонски оперски пејачи Благој Нацоски во придружба на Бубо Каров алијас Цацко Конопишки имаа онлајн изведба на незаборавната песна „Ти си некаде“...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Еден „куп“ нови бебиња во Зоолошката градина: Се родија кенгурче, пони, мини-прасиња…

Редакција
Иако деновиве нема посетители поради рестриктивните мерки за корона вирусот, животот е убав во Скопската зоолошка градина, а најдобар показател за тоа е што таму...
Забава

(Фото) Риана го „запали“ интернет со новата колекција долна облека

Редакција
Една од најпопуларните поп-пејачки на денешницата, убавицата од Барбадос, Риана и во време на корона вирусот знае како да го води својот бизнис. Таа деновиве...
Забава

(Видео) Венко Филипче приватно во „Еден на Еден“: Кои спортови, музика и филмови му се омилени

Редакција
Министерот Венко Филипче ќе му биде гостин на Жаре, во новата Еден на Еден, во недела од 18.30 на Канал 5. Филипче меѓу многуте лични...
Забава

City Radio приредува карантинска забава во Зелената градина на кровот од ГТЦ со најдобрите диџеи

Редакција
Во недела, 17 мај, во Зелената градина на Градскиот трговски центар во Скопје во недела, ќе се случи една од најдобрите забави во карантин досега!...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Свирете ја зајди, зајди“: Олгица Христовска и музичари се збогуваа со Драган Вучиќ

Редакција
Пејачката Олгица Христовска, заедно со повеќе музичари, предводени од диригентот Љупчо Мирковски се збогуваа со пријателот Драган Вучиќ со видео за песната „Свирете ја зајди,...