еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

За да влезете во бизнисот со медицински канабис Ви треба банкарска гаранција од 1 милион евра!

Редакција
Обезбедување на банкарска гаранција од 1 милион евра во денарска противвредност е еден од условите за добивање одобрение за одгледување на канабис за медицински и/или
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Кирил Колемишевски, кој е предложен за нов заменик-министер за економија

Редакција
Кирил Колемишевски, кој до пред извесно време беше в.д. директор на Развојната банка на Северна Македонија е предлогот за нов заменик-министер за економија. еМагазин Ви
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е приватно идната министерка Ангеловска: Парите ги троши на патувања

Редакција
Со идната министерка за финансии Нина Ангеловска разговаравме пред три години кога таа се најде на листата на 100 жени основачи на старт-апбизниси од Европа
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Пензиите ќе се зголемат за 36 денари. И после се чудите зошто пензионерите го пипаат лебот“: Твитер реакции

Редакција
Министерството за труд и социјална политика најави дека ќе се изврши законското усогласување на пензиите, со што минималната пензија ќе порасне за околу 36 денари,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Коста Петров, новиот потпреседател на СДСМ: ПР-експерт, бизнис-автор и следбеник на кабала

Редакција
Новиот потпреседател на СДСМ, ПР-експертот и бизнис-автор, Коста Петров е роден во Гостивар. Во текот на основното училиште со неговата фамилија се сели во Скопје,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колкава затворска казна може да добие Јанева, доколку биде осудена за „Рекет“?

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева, стана третото лице кое до сега е осомничено за случајот „Рекет“, кој го водат нејзините колеги од Јавното обвинителство (ОЈО). Таа
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ристоска, Јосифовска или некој трет: Кој ќе ја замени Катица Јанева?

Редакција
Што ќе се случува со работата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), но и кој ќе го води, се едни од клучните прашања по приведувањето на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Нудам 5.000 евра на било кој од СЈО да ги поапси сите “: Твитер за приведувањето на Катица Јанева за „Рекет“

Редакција
По вчерашното приведување на специјалната обвинителка Катица Јанева за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство има бројни реакции на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Со полициска придружба
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сериозни ли се со мебелов, абе парите кај се?! “: Твитер за приведувањето на Катица Јанева

Редакција
Специјалната обвинителка, во заминување, Катица Јанева денеска е приведена за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство велат дека имаат несоборливи докази и бараат притвор за Јанева.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Катица да можеше и Орце Камчев ќе го земеше за адвокат: Твитер за распитот на Јанева за „Рекет“

Редакција
Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева денеска во својство на сведок, како што самата изјави, беше да даде исказ за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство.