еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Вилма Русковска, која Заев ја предлага да го води „новото СЈО“

Редакција
Шефицата Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, Вилма Русковска, треба да го води „новото“ Специјално јавно обвинителство. За Русковска на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Заев ако те сакала Катица вистински ќе ти се врати„: Tвитер за “новото СЈО“ кое ќе го води Вилма Русковска

Редакција
Премиерот Зоран Заев најави дека со нов Закон за јавното обвинителство сегашното Специјално јавно обвинителство (СЈО) ќе се интегрира во Основното јавно обвинителство за гонење организиран
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ќе идела на боловање. А личеше дека е арна“: Твитер реакции за боледувањето на Катица Јанева

Редакција
Специјалната обвинителка, Катица Јанева отишла на боледување од 16 јули, односно ден откако поднесе оставка од челната позиција во Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Информацијата разбирливо
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мерко Англиска Кралица“: Твитер реакции откако струшкиот градоначалник ги предаде надлежностите

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи има откако струшкиот градоначалник Рамиз Мерко самоиницијативно најави дека ги предава надлежностите на општината на Владата. Граѓаните сметаат дека тој
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер-заедницата ги остаре и ги подмлади политичарите: Како изгледаат Црвенковски, Мицковски, Груевски….

Никола Осило
Македонските граѓани деновиве масовно ја користат новата апликација за подмладување и остарување, но освен за себе ја искористија и за да видат како би изгледале
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Драган Миновски, директорот на ЕСМ, кој Владата предлага да биде сменет

Редакција
И директорот на ЕСМ, поранешно ЕЛЕМ, Драган Миновски го зафати “метлата“ на премиерот Зоран Заев. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил, кога
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Сашо Василевски, директорот на МЕПСО, кој Заев предлага да биде сменет

Редакција
Премиерот Зоран Заев го стави на листата за смени и директорот на МЕПСО, Сашо Василевски. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Јас стварно незнам зошто се уште сме држава, а не нечиј протекторат„: Твитер реакции за одложеното заминување на Сеад Кочан во затвор

Редакција
Додека нема одлука од судија за извршување санкции по барањето на Сеад Кочан за одложување на издржувањето на затворската казна од четири години и осум
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е таа пријателска земја што му помогнала на „рекетираниот“ бизнисмен во случајот „Рекет“?

Редакција
Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, кој на својот Фејсбук профил го коментираше случајот „Рекет“, не знае која е таа пријателска земја која му
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Боки со мал прст го заврте бројчаникот појако од сите институции“: Твитер реакции за Бојан Јовановски и „Рекет“

Редакција
Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за случајот на Јавното обвинителство „Рекет“ во кој првоосомничен е Бојан Јовановски, кој доби 30 дена притвор. Еве дел