еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Го уапсија Асанж за да го одвлечат вниманието од изборите во Македонија„: Твитер реакции

Редакција
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска е уапсен во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде престојуваше седум години, откако му беше даден азил во 2012
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По апсењето на Асанж: Што објави „Викиликс“ за Црвенковски, Груевски, Глигоров, Димитров…

Никола Осило
Апсењето на контроверзниот основач на Викиликс, Џулијан Асанж кој на светот му ги отвори очите за тајната дипломатија не навраќа на документите што беа објавени
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Црна статистика: Секоја година над 100 самоубиства, најчесто со бесење

Никола Осило
Од 1994 година наваму секоја година без исклучок во нашата земја има над 100 самоубиства, кои најчесто се извршуваат со бесење. Во овој период, рекорден
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Браќата Манаки уште во 1903 ја снимија Македонија“: Твитер за првата фотографија од црната дупка

Редакција
Научниците кои учествуваа во проектот „Event Horizon Teleskope“ вчера ги објавија првите фотографии од црна дупка, која се наоѓа во оддалечена галаксија. Црните дупки досега
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во изборната програма на Блерим Река: Нула проблеми со соседите, стабилна мултиетничка република

Редакција
еМагазин во серијал Ви ги преставува изборните програми на тројцата кандидати за претседател на државата. Републиката е во центарот на изборната програма на претседателскиот кандидат,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Бензиска пумпа „Мира Петрол“: Твитерџиите мајтапџии за новото име на Градски стадион

Редакција
Твитерџиите се мајтапеа со новото име на Градски стадион во Скопје, кој Владата вчера го преименува од „Филип Втори“ во „Тоше Проески“, Па оттука, на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за донацијата на ВМРО-ДПМНЕ: „А во џамии лустери?“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика веста за донацијата на лукзузни лустери од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ на Македонската православна црква. Ви пренесуваме дел од реакциите
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во изборната програма на Силјановска Давкова: Македонска салата и Македонија без Северна

Редакција
еМагазин во серијал Ви ги преставува изборните програми на тројцата кандидати за претседател на државата. Изборната претседателска програма на Гордана Силјановска Давкова е поделена на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Што пишува во изборната програма на Стево Пендаровски?

Никола Осило
еМагазин во серијал Ви ги преставува изборните програми на тројцата кандидати за претседател на државата. Програмата на кандидатот за претседател Стево Пендаровски се состои од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот имаат Пендаровски, Река и Силјановска

Редакција
еМагазин во два одделни серијали, Ви ги престави тројцата кандидати за претседател на државата, приватно и професионално, а овојпат Ви пренесуваме каков имот имаат, односно