еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ем само Катица потпишува, ем СЈО не е само Катица. Не иде така другари„: Твитер реакции за Јанева и СЈО

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која поднесе оставка од челната позиција на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а на која по неколку часа од оставката, од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Боки го уапсиле, Катица оставка, Заев вика на лидерска, Кочан не сака у затвор …“: Твитер „поцрвене“

Никола Осило
Огромен број реакции на социјалните мрежи има по оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, апсењето на Боки 13, повикот за лидерска средба на премиерот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

Редакција
Советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини се најде во фокусот на јавноста откако пред неколку дена отвори пицерија во заштитетна зона од УНЕСКО
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Едмонд Адеми, кој е во фокусот на јавноста за дивоградбите во Охрид

Редакција
По интервјуто за Радио Слободна Европа, и изјавата дека големите дивоградби во Охрид се бројат на прсти, министерот без ресор, задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Тенис за сите пари“: Твитер за епскиот меч на Ѓоковиќ и Федерер на Вимблдон

Редакција
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по петти пат го освои Вимблдон, победувајќи го Швајцарецот Роџер Федерер со 3-2. Ѓоковиќ успеа да ја одбрани круната на Вимблдон во меч
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„А малите и средните?“: Твитер за изјавата на Адеми дека големите дивоградби во Охрид се броеле на прсти

Редакција
Според министерот без ресор, задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми, кој ја предводеше македонската делегација во Баку на 43. сесија на комитетот за светско и културно
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Охриѓани багер дан требит?“: Охрид, УНЕСКО и дивоградбите топ тема на Твитер

Редакција
На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите за дивоградбата на советникот на ДУИ, Нефи Усеини во Охрид, но и за тоа дека нема никакви реакции од страна
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Струшкиот градоначалник отворил дивоградба. Требаше и од УНЕСКО преставник да викнат, грешка во протокол“: Твитер реакции

Редакција
И покрај тоа што пицеријата на советникот на ДУИ, Нефи Усеини е дивоградба, истата беше свечено отворена, а лента сечеше градоначалникот на Струга, кадар на ДУИ,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Миле издржи и мене не ми е лесно“: Твитер реакции за фотографијата на Груевски од бизнис забава во Будимпешта

Редакција
Фотографијата на поранешниот премиер Никола Груевски од бизнис забава во Будимпешта, Унгарија ги „запали“ социјалните мрежи, посебно поради тоа што на неа позира со бринета
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Гордана Јанкулоска 2015: Шупрајш Зоран Заев 2019: Вери гут“: Твитер реакции за премиерот и руските комичари

Редакција
Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за „местенката“ на премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров. Премиерот освен што потврди