еМагазин

Tag : Бразил

Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Морничави сцени од Сао Паоло во Бразил, новото жариште на корона вирусот во светот

Редакција
Бразил стана втора земја во светот по број на заразени со Ковид-19. Во земјата досега се регистрирани над 365 илјади заразени лица. На прво место...
Свет ТОП СТОРИИ

Бразил е ново жариште на корона вирусот, за еден ден регистрирани 1.179 починати

Редакција
Бразил стана новото светско жариште на корона вирусот. За само еден ден таму починаа 1.179 лица, а вкупната бројка на починати изнесува 17.970. Во земјата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Респираторни машини има, новата набавка заглави во Бразил но ќе пристигнат од Кина

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска изјави дека засега има доволен број на респираторни машини, околу 120, и само еден пациент е на таква машина....
Свет

Бразилскиот претседател демантира дека е заразен со корона вирусот

Редакција
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро напиша денеска на својот Фејсбук профил дека не е носител на коронавирусот. – Воената болница покажа негативен резултат за Ковид-19 кај...
Свет

Претседателот на Бразил позитивен на корона вирусот

Редакција
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро е позитивен на новиот коронавирус, објавија западните медиуми. Болсонаро е тестиран поради сомнеж дека е инфициран со Ковид-19, бидејќи минатиот викенд...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Најдоброто од отварањето на карневалот во Рио де Женеиро: Секси танчерки ги преплавија улиците

Редакција
Иако започна со еден час задоцнување поради големата бура што го зафати Рио де Женеиро, традиционалниот карневал завчера беше отворен со парада на прекрасни танчерки...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Потресно сведоштво на домородците: Ранчери намерно го опожаруваат Амазон

Никола Осило
Пожарите во Амазон се подметнуваат намерно од ранчери кои сакаат шумите да ги претворат во полиња за пасење на стоката, обвинуваат членови на амазонското племе...
Свет

Бразил нема пари за да се бори против пожарите во Амазонија

Редакција
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска изјави дека Владата има недостиг од средства за борба против шумските пожари во Амазонија. Болсонаро, обраќајќи се на Фејсбук, рече...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Хаос и судири во Венецуела, загинаа најмалку четири лица, стотици повредени

Редакција
Четири лица загинаа, а 24 се повредени на границата помеѓу Венецуела и Бразил, соопшти невладината организација „Казнен форум”. – Тие беа застрелани, соопшти шефот на...
Забава

(ВИДЕО) Избор за најдобар задник во Бразил заврши со кавга

Редакција
Избор за најдобар задник во Бразил, наречен Мис БумБум, кој се одржа во Сао Паоло заврши со кавга помеѓу победничката Елен Сантана (31) и една од учесничките Ува...