еМагазин

Tag : маж

Локално

Маж пронајден починат покрај пат во тетовско

Никола Осило
На 13.10.2019 околу 16.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека покрај пат во с.Рогачево, тетовско бил пронајден починат Г.К.(67) од Скопје, информира МВР. Од...
Локално

Исчезна маж со здравствени проблеми

Никола Осило
На 10.10.2019 година во 16,15 часот во Полициско одделение Петровец, Н.Н.(40) од с.Бадар,скопско пријавил дека од домот заминал неговиот брат С.Н.(38) од с.Катланово,скопско, кој имал...
Локално

Маж пронајден мртов во куќа во Битола

Никола Осило
На 15.09.2019 околу 12.05 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа на ул.„Стрчин“ во Битола бил пронајден починат Т.В.(49), информира МВР. Лекар констатирал...
Локално

Маж во бесознание пронајден под надвозник на автопатот Скопје-Куманово

Никола Осило
На 11.09.2019 во 05.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Куманово, под надвозникот „Маџари“, на коловозната лента за излез од...
Локално

Маж нападнал девојка по расправија околу седење во автобус на ЈСП

Никола Осило
На 27.08.2019 во 12.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП-Скопје Б.М.(32) од Скопје по расправија околу седењето во автобусот, физички...
Локално

Исчезна маж од Драчево кој боледува од склероза

Никола Осило
На 01.08.2019 во 04 часот во Полициската станица Драчево З.Н.(41) од Скопје пријавил дека од домот се одалечил неговиот вујко Б.В.(58) кој боледувал од склероза, информира МВР....
Локално

Исчезна маж кој боледува од Алцхајмерова болест

Никола Осило
На 30.07.2019 година во 16,00 часот во Полициска станица Ѓорче Петров, Е.А. (28) од с.Илинден, скопско, пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот татко Р.И....
Локално

Совозач нападнал полицаец кој вршел контрола на возилото

Никола Осило
На 28.07.2019 година во 02,50 часот на автопатот Куманово-Скопје поточно исклучок за обиколница додека полициски службеник вршел контрола на патничко моторно возило управувано од С.Д.(55)...
Локално

Маж пронајден починат во стан во Скопје

Никола Осило
На 26.07.2019 година во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата “Бојмија“ во стан било пронајден починат С.Б.(47), информира МВР. Од страна...
Локално

Маж со видливи повреди пронајден мртов во домот

Никола Осило
На 28.07.2019 година во 13,50 часот во Полициско одделение Осломеј, од С. Џ.(59) од с.Црвевци, кичевско било пријавено дека во с.Црвевци во куќа во сопственост...