еМагазин

Tag : маж

Локално ТОП СТОРИИ

За убиство на маж во велешко Долно Караслари приведени сопругата и двата сина

Редакција
Во Полициската станица во Велес вчера се приведени И.Т.(20). Д.Т.(28) и М.Т.(49) од велешкото село Долно Караслари поради основано сомнение за сторено кривично дело убиство...
Локално ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Застрашувачка сцена во Кочани: Маж се полеа со бензин и се самозапали

Редакција
Во Трговскиот центар во Кочани денеска околу пладне се самозапали маж на 40-годишна возраст. Според информации од очевидци, лицето се полеало со бензин по што...
Локално

Кривична пријава за маж кој сакал да тепа цариници на Табановце

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.И. (32) од с. Трубарево, скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, информира...
Локално

Лишен од слобода 55-годишен маж кој заведувал 13-годишно девојче

Редакција
На 10.01.2020 во 18,00 часот во СВР Куманово, 47-годишен маж од кумановско пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот, неговата 13 годишна ќерка се оддалечила...
Локално

Притвор за маж кој силувал 15-годишно девојче

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава  против Џ.Б.(52) од село Чајле, гостиварско, бидејќи во текот на 2018 година извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка...
Македонија

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи нов кандидат за министер за внатрешни работи

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција рече дека веќе предложил нов кандидат за министер за внатрешни работи во техничката Влада, но не го...
Локално

Трагедија во Кочани: Почина маж по пад од кровот на семејната куќа

Редакција
На 26.12.2019 во 14.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека Ј.А.(63) од Кочани, при изведување градежни работи на кровот од неговата семејна куќа...
Локално

Маж физички нападнал жена во казино во Скопје

Редакција
На 13.12.2019 во 03.40 часот во СВР Скопје, Ј.М.(41) од Скопје пријавила дека во казино на ул.„Иван Козаров“, поради претходно недоразбирање, била физички нападната од...
Локално

Маж повреден од експлозивна направа при лов крај брегот на Црна Река

Редакција
На 01.12.2019 околу 13.00 часот во Полициска станица Прилеп било пријавено дека во Градската општа болница Прилеп бил донесен со повреда С.Б.(65) од с.Обршани, информира...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој се дојде: И сопругот на Шекеринска, доби награда на изборот на Мажи на годината

Редакција
На вториот избор на Мажи на годината во организација на првиот онлајн магазин за мажи Friday.mk присуствуваа бројни јавни лица од бизнис секторот, политиката и...