еМагазин

Tag : парада

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) И во Битола Парада на гордоста

Редакција
Како што беше најавено пред неколку недели на социјалните мрежи, денеска еден ден по Парадата на гордоста и Маршот на гордоста во Скопје, и во
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Еве лабаво со швалерката, од кога изиграв оро за „семејните вредности“: Твитер реакции за Парадата на гордоста и Маршот на гордоста

Редакција
Вчера во Скопје речиси истовремено се одржаа Парада на гордоста за правата на ЛГБТИ заедницата и Марш на гордоста за семејните вредности. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ГАЛЕРИЈА)
Македонија

Мила Царовска за Парадата на гордоста: „Полна ми е душава, одамна не сум била на настан со толку позитивна енергија“

Редакција
„Полна ми е душава, одамна не сум била на настан со толку позитивна енергија ❤🏳‍🌈. Денеска покажавме дека сите оние кои со години беа невидливи, дискриминирани,
Македонија

Радмила Шекеринска за Парадата на гордоста: „Љубов е љубов“

Редакција
На денешната прва Парада на гордоста во Скопје учествуваше и вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. „Љубов е љубов“, напиша таа на Фејсбук, каде
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска, Царовска, Богоевски: Кои политичари дадоа подршка на Парадата на гордоста

Редакција
Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, поранешниот пратеник Павле Богоевски, лидерката на ДОМ, Маја Морачанин…, неколку амбасадори
Македонија

Павле Богоевски за Парадата на гордоста: Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак победи!

Редакција
Поранешниот пратеник Павле Богоевски, кој е и ЛГБТИ активист учествуваше на денешната прва Парада на гордоста во Скопје. „Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Прва Парада на гордоста во Македонија: И социјалните мрежи во боите на виножитото

Редакција
Во позитивна атмосфера и без инциденти помина првата Парада на гордоста во Скопје. Очекувано Парадата е топ тема на социјалните мрежи, а еве дел од
Македонија ТОП СТОРИИ

(ГАЛЕРИЈА) Голема посетеност на првата Парада на гордоста во Скопје

Редакција
Голема посетеност на првата Парада на гордоста во Македонија, која помина во позитивна атмосфера и без инциденти. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Шекеринска, Царовска, Богоевски: Кои политичари
Македонија

(ВО ЖИВО) Прва Парада на гордоста во Македонија

Редакција
Следете ја во живо првата Парада на гордоста во Македонија, со линк на новинската агенција МИА: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ВИДЕО) Со тапани и оро започна Маршот
Македонија

Во Скопје и „Парада на гордоста“ и „Марш на гордоста“, учество на него најави и Владиката Агатангел

Редакција
Во Скопје денеска освен првата Парада на Гордоста, ќе се одржи и Марш на гордоста. Од Повардарската епархија на Фејсбук соопштија дека на истата ќе