еМагазин

Tag : убиство

Локално

Жител на Добрејци осомничен за убиството на Струмичанец: Телото му го сокрил во метално буре кое го потопил во браната „Турија“

Редакција
Струмичката полиција поднесе кривична пријава против лицето М.В. (52) од село Добрејци, Струмица, за извршено убиство над Ристо Илјашев (57) од Струмица, кој од 7-ми
Локално

МВР со детали за крвавото убиство во Скопје: Братучед ја заклал додека го бранела сопругот

Никола Осило
На 14.06.2019 година во 22.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во куќа на ул.„Јуриј Розентал“ во населба Шуто Оризари, при семејна расправија, со
Македонија

Швајцарската полиција нуди 10.000 франци за информација за убиецот на осомничениот за убиството на Дилавер Бојку

Редакција
Кантоналната полиција на Цирих нуди награда 10.000 швајцарски франци за секое лице кое ќе обезбеди информации за апсење на убиецот на 51-годишниот И. Истрефи. Македонскиот
Македонија

Мајката на Пино очекува доживотен затвор за убијците на нејзиниот син

Редакција
Маја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, денеска беше да даде исказ во Јавното обвинителство, кој не го довршила поради тоа што не можела да
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: Обвинителството бара притвор за девојката вмешана во убиството на Пинета Секондо

Никола Осило
Јавното обвинителство ќе побара притвор и за 22-годишната А.Ѓ. од Скопје, второосомничена за убиството на 26-годишниот Пинета Секондо, поради тоа што по дополнителна истрага постојат
Свет

(Видео) Најмалку 12 лица убиени, четворица повредени од незадоволен работник во Вирџинија Бич

Редакција
Најмалку 12 лица се убиени, а четворица ранети откако незадоволен работник во градската комунална служба пукал во зградата на општината во Вирџинија Бич. Полицијата го
Македонија ТОП СТОРИИ

Осомничениот за убиството на Пинета Секондо во бегство: Потресни детали од Обвинителството

Редакција
Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донело Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за убиство на Пинета Секондо, кој од декември минатата
Македонија ТОП СТОРИИ

Исчезнатиот Пинета Секондо пронајден мртов, МВР со кривична за убиство за две лица

Редакција
На 31.05.2019 година Единица за насилен криминал при СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Ф. А. (27) и
Локално ТОП СТОРИИ

Притвор за работникот што си го уби газдата Холанѓанец

Редакција
Триесет дена притвор доби С.Р (49) од тетовско Јанчиште, осомничен за убиство на холанѓанецот Јос. М (59), сопственик на расадникот „Еуроплантс“ во тетовско Прељубиште, информираат
Локално

Кривични пријави за обид за убиство за крвавата пресметка пред хотел во Стар Дојран

ПС Гевгелија поднесе кривична пријава против К.Р.(23) и К.С.(21), двајцата од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “убиство во обид“ и