еМагазин

Tag : Венко Филипче

Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче ја презеде претседателската функција во СДСМ од Ковачевски

Редакција
Венко Филипче денеска ја презеде функцијата претседател на СДСМ од Димитар Ковачевски. „Следи период на многу работа, обединување и реформа на СДСМ. Процесот нема да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Филипче, новиот лидер на СДСМ, прв функционер кој детално пријавил каде има акции

Редакција
Новиот лидер на СДСМ, поранешниот министер за здравство и актуелен пратеник на партијата, Венко Филипче, е првиот функционер кој детално пријавил каде има акции. ПОВРЗАНИ...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Венко Филипче, новиот лидер на СДСМ: Има фирма во Бугарија и неколку станови во Скопје

Редакција
Поранешниот министер за здравство и актуелен пратеник на СДСМ, Венко Филипче е новиот претседател на партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Филипче избран за нов лидер на СДСМ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Следува период на реорганизација и реформа во СДСМ, најави Филипче по победата

Редакција
Новоизбраниот претседател на СДСМ, Венко Филипче по победата изјави дека нема време за славење, туку следува период на реорганизација и реформа, согласно неговите програмски ветувања,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче избран за нов лидер на СДСМ

Редакција
Поранешниот министер за здравство Венко Филипче е избран за нов претседател на СДСМ со освоени 9.052 гласови, по обработени 77 избирачки места. Неговиот противкандидат Јован...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче поднесе кандидатура: Не само со Заев, имам добри релации и со други функционери и членството

Редакција
Поранешниот министер за здравство, а сега пратеник, Венко Филипче ја поднесе својата кандидатура за претседател на СДСМ во седиштето на партијата. Тој најави дека под...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Филипче најави кандидатура за претседател на СДСМ

Редакција
Поранешниот министер за задравство, сега пратеник, Венко Филипче, најави кандидатура за претседател на СДСМ. „По долго размислување и низа разговори со голем број поддржувачи на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За првпат во Македонија направена операција на мозок со свесен пациент

Редакција
За прв пат во историјата на неврохирургијата во Македонија е направена awake brain surgery, операција на мозок со свесен пациент. Операцијата е направена кај млада...
Македонија ТОП СТОРИИ

Давањето и контролата на лекови е работа на менаџментот и главната сестра, рече Филипче за случајот Онкологија

Редакција
Поранешниот министер за здравство Венко Филипче денеска пред членовите на Анкетната комисија за случајот на Онкологија рече дека пред да стане министер, имало систем со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче за Нино Васев вели дека е врвен професионалец, а дали работел незаконски треба да се истражи

Редакција
Анкетната комисија за случајот на Клиниката за онкологија денеска продолжи со работа со сослушување на поранешниот министер за здравство Венко Филипче. Претседателката на Комисијата Рашела...