еМагазин

Tag : аква парк

БАШ НИ Е ЌЕФ

Најуспешна сезона до сега: Скопскиот Аква Парк ќе работи до 8-ми Септември

Редакција
Аква-паркот во склоп на СЦ „Борис Трајковски“, ова лето ја имаше најуспешната сезона досега со над 37.000 продадени влезници, информираат од таму. „Посетителите цело лето...
Локално

Масовна тепачка меѓу две групи во скопскиот Аква парк

Никола Осило
На 20.08.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 17.40 часот во Аква паркот при Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бил...
Локално

(Фото) Аква-паркот во Скопје почнува со работа во петок

Редакција
Во петок, со почеток од 10 часот ќе стартува новата летна сезона во Аква-паркот во склоп на СЦ „Борис Трајковски“. „Оваа година, Аква паркот повторно...