еМагазин

Tag : „Алфа“

Локално

Полицаец во хотел ги попречувал „Алфите“ да легитимираат и да претресуваат негови пријатели

Редакција
Одделот за внатрешна контрола при МВР го известило Обвинителството за организиран криминал и повел постапка против полициски службеник, кој во хотел во Скопје, додека не...
Македонија

Полициските „Алфи“ нема да постојат како посебна единица

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска потврди дека полициските „Алфи“ нема веќе да функционираат како посебна единица. Согласно новата систематизација односно реорганизација, се формира...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Шилегов предлага вонреден инспекциски надзор во УСЈЕ, а тој веќе направен

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во интервју на телевизија „Алфа“ рече дека доколку тој би имал ингеренции врз Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС)...
Локално

Алфите пронашле три поголеми пакувања со марихуана во куќа во Ѓорче Петров

Никола Осило
На 08.09.2019 околу 12,00 часот во двор на куќа во Ѓорче Петров во Скопје полициски службеници од единицата Алфа пронашле три поголеми пакувања со марихуана...
Бизнис

Колку вработени имаат телевизиите Телма, Алсат М, Сител, Канал 5 и Алфа

Редакција
Во 2018 година, просечниот број на вработени во редовен работен однос кај петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс бил...
Бизнис

Лани Телма во минус, Сител, Алсат М, Канал 5 и Алфа во плус

Редакција
Финансискиот резултат од работењето кој го оствариле петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс во 2018 година бил добивка во...
Бизнис

На што и колку пари потрошиле лани телевизиите Телма, Сител, Алфа, Алсат М и Канал 5

Редакција
Во 2018 година, вкупните трошоци на петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс изнесувале 1.024,88 милиони денари, се наведува во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави приходи оствариле лани телевизиите Телма, Канал 5, Сител, Алсат М и Алфа

Редакција
Петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс во 2018 година оствариле вкупни приходи во износ од 1,063.85 милиони денари, што...
Забава

(Видео) Четврта сезона на „Арена“: Од новата сезона на „Арена“ победникот ќе освои 120.000 денари

Редакција
Единствениот квиз на знаење во Македонија, квизот „Арена“, кој се емитува на телевизија „Алфа“ продолжува со својот поход за пронаоѓање на натпреварувачите кои сакаат да...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Телма, Сител, Канал 5, Алфа и Алсат М се обединија во ММА Медиуми

Никола Осило
Централниот Регистар на Република Македонија по пријавата за упис на основање на Македонска Медиумска Асоцијација (ММА Медиуми) донесе решение со кое се одобрува пријавата. Сопственици...