еМагазин

Tag : амбасадори

Македонија

Кои ќе бидат десетте нови амбасадори во Шпанија, Украина, Германија…

Никола Осило
Комисијата за надворешни работи на Собранието денеска ќе одржи седница на која ќе ги разледгува тезите за завршен разговор пред стапување на должности на 10
Македонија ТОП СТОРИИ

Нов нацрт-закон: СЈО ќе може да го гони претседателот, министри, судии, амбасадори, градоначалници….

Никола Осило
Објавен е нацрт-предлог законот за Специјалното јавно обвинителство со кој меѓу другото се предвидуваат измени во надлежности на овој орган. Во иднина Специјалниот јавен обвинител
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Park Hotel & Spa го одбележа вториот роденден: Неделен бранч во друштво на амбасадори и претставници на амбасадите

Редакција
Во опуштен неделен бранч збогатен  со неодоливи мириси на фантастичните кулинарски специјалитети, Park Hotel & Spa го одбележа својот втор роденден. Амбасадорите и претставници на