еМагазин

Tag : арсовска

Бизнис ТОП СТОРИИ

Косана Мазнева не е повеќе директорка на „Комунална хигиена“ Скопје

Редакција
Косана Мазнева Николиќ не е повеќе директорка на ЈП „Комунална хигиена“ Скопје. Информацијата за Мета ја потврди Мазнева. „Точно е, разрешена сум од директорското место....
Локално ТОП СТОРИИ

Арсовска поднесе иницијатива до Советот на Град Скопје за враќање на името на улицата „Втора македонска бригада“

Редакција
Градоначалничката Данела Арсовска денеска до Советот на Град Скопје поднела иницијатива за враќање на името на улицата „Втора македонска бригада“, што претходниот состав на Советот...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопските градоначалници најавија кривична за Арсовска доколку не се реши состојбата со комуналната хигиена

Редакција
Кривична пријава доколку не се постапува и барање за расформирање на ЈП Комунална хигиена и предавање на ингеренциите и механизацијата на општините, најавија скопските градоначалници...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) „Кога ќе станам премиер, ќе те влечеме по улици“ и рекол Мицкоски на Арсовска, ВМРО-ДПМНЕ и порача тоа да го докаже на суд

Редакција
Данела Арсовска, градоначалничката на Град Скопје во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 изјави дека конкретно, лично и директно добивала закани од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Локално

Приватните превозници отфрлаат вклученост во наплата на билети, утре ќе протестираат пред ЈСП

Редакција
Најодговорно тврдам дека „Слобода превоз“ од воведувањето на системот, а и никогаш претходно, не била таа која што продавала билети за превоз. За билетите, од...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Кавга на Арсовска и Славевски во Советот на Град Скопје заврши со полиција

Редакција
Нова расправија помеѓу градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска и претседателот на Советот на Град Скопје, Трајко Славевски прекина седница за советнички прашања на Советот на...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Славески и го зеде микрофонот на Арсовска, таа нему копчето: Циркуз во Советот на Град Скопје

Редакција
Додека вработените во Јавното сообраќајно претпријатите (ЈСП) Скопје чекаа што ќе се случи со нивната заостаната плата, поради која протестираат, а скопјани дали ќе имаат...
Локално ТОП СТОРИИ

Советниците побараа од Арсовска до петок да достави одлука за прераспределба на средства за ЈСП

Редакција
Советниците на Град Скопје на вонредната седница попладнево ја изгласаа иницијативата со која се бара од градоначалничката Данела Арсовска до петок до 12 часот да...
Локално ТОП СТОРИИ

Арсовска се скара со ВМРО-ДПМНЕ, се здружува со “Огнената група“ на ДУИ и ГРОМ?

Редакција
Меѓу новите директори на јавните претпријатија во Скопје, градоначалничката Данела Арсовска, го постави и Саид Саид, кој ќе биде нов в.д. директор на ЈП Улици...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Данела Арсовска остана без директори, „цехот“ од политичките игри ќе го платат граѓаните

Редакција
Ангеле Стојковски, директорот на ЈП “Паркови и зеленило“, кадар на Социјалистичката партија е последниот во низата директори на скопските јавни претпријатија, кој поднесе оставка поради...