еМагазин

Tag : Авганистан

Локално

Малолетник од Авганистан тешко повреден од струен удар на товарен воз во Гевгелија

Никола Осило
На 01.10.2019 во 11.20 часот било пријавено дека на железничкиот граничен премин Гевгелија, на товарен воз, од струен удар со тешки телесни повреди се здобил...
Балкан

Загина хрватски војник по самоубствен напад во Авганистан, уште двајца се повредени

Никола Осило
Почина еден од тројцата хрватски војници кои рано утринава беа нападнати во нивното возило во Кабул, Авганистан. Станува збор за Јосип Бришко, роден во 1992...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео): Што открија Асанж и Викиликс: Како американската војска уби новинари и цивили

Редакција
По апсењето на Џулијан Асанж, еМагазин во серијал Ве потсетува на најголемите откритија на Викиликс. „КОЛАТЕРАЛНИ УБИСТВА“  Во 2010 година Викиликс објави класифицирано видео кое...
Македонија

(Галерија) Министерката Шекеринска во посета на македонските војници во Авганистан

Никола Осило
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Кабул, Авганистан, е во посета на припадниците на македонскиот контингент во мисијата на НАТО – Алијансата за обука,...
Локално

Во комбе откриени 18 Авганистанци

Никола Осило
На 05.09.2018 година околу 21.00 часот на автопатот Неготино-Градско, во близина на место викано „Црвени брегови“, било запрено товарно возило „Форд-Транзит“ со скопски регистарски ознаки...