еМагазин

Tag : беса

Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку приходи лани имала Беса и кој се донатори на партијата

Редакција
Опозициската Беса на градоначалникот на Тетово, Биљал Касами, лани имала зголемени приходи, покажува извештајот за финансиското работење на партијата, кој го објави Државниот завод за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Демократско движење, Беса и Алтернатива ќе делуваат во една пратеничка група

Редакција
Од денеска пратениците на Демократско движење, Беса и Алтернатива ќе делуваат во една пратеничка група, информираа од таму. Координатор на пратеничката група, која има шест...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил пратеникот на Беса, Зендели, кој поднесе фиктивна оставка

Редакција
По министрите на ДУИ, кои поднесоа фиктивни оставки, условени со гласањето на ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени, фиктивна оставка поднесе и пратеникот на Беса, Фадиљ Зендели,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил пратеникот на Беса, Бастри Бајрами, кој ќе дејствува како независен

Редакција
Пратеник на Беса, Бастри Бајрами соопшти дека ќе дејствува како независен. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Пратеникот на Движењето Беса, Бастри Бајрами од денеска ќе дејствува како независен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеникот на Движењето Беса, Бастри Бајрами од денеска ќе дејствува како независен

Редакција
Досегашниот пратеник на Движењето Беса, Бастри Бајрами информира дека од денеска ќе дејствува како независен. Досега се уште нема никакви официјални информации како ќе дејствуваат...
Македонија

Беса нема да влезе во евентуалната широка влада

Редакција
Лидерот на Беса, Биљал Касами најави дека неговата партија нема да биде дел од евентуална широка влада. На прашањето дали Беса ќе влезе во широката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се поделија, па пак се соединија: Беса и Алтернативаа потпишаа декларација за соработка

Редакција
Лидерите на Движењето Беса и на партијата Алтернатива, Биљал Касами и Африм Гаши денеска во Собранието потпишаа политичката декларација за соработка, како прв чекор кон...
Македонија ТОП СТОРИИ

Беса нема да оди на средбата со Рама, не сакале да седат на иста маса со ДУИ

Редакција
Пратеникот од Движењето Беса, Фадил Зендели денеска изјави дека неговата партија добила покана за средбата на првите луѓе на партиите на Албанците во земјава со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не сакам да верувам дека Касами се ставил во заложништво на Левица, изјави Ковачевски

Редакција
Процеси коишто се од стратешко значење не можат да бидат предмет на уценување. Прашањето за уставите измени е сериозно, тоа е државничко прашање. Ние започнавме...
Македонија ТОП СТОРИИ

БЕСА ја условува поддршката на уставните измени со одржување предвремени избори, не исклучуваат соработка со ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Партијата БЕСА ќе ги поддржи измените на Уставот, под услов власта да се согласи на одржување предвремени парламентрани избори следната пролет, најави партискиот лидер Билал...