еМагазин

Tag : безживотно тело

Локално ТОП СТОРИИ

Безживотно човечко тело извадено од Вардар кај Велес

Редакција
На единствениот број за итни повици 112 во Центарот за управување со кризи (ЦУК), синоќа рекреативен риболовец пријавил дека забележал безживотно човечко тело на вливот...
Локално ТОП СТОРИИ

Безживотно тело забележано во Вардар кај Градско

Редакција
Во реката Вардар, кај село Уланци, Општина Градско е забележано безживотно човечко тело, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи Велес. Оттаму посочуваат дека...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Најдено безживотно тело во реката Вардар, се идентификува дали е момчето кое излета со автомобил во вторникот

Редакција
Градоначалникот на општина Желино преку социјалните мрежи објави дека утринава во реката Вардар е најдено телото на Ердон Рамадани, 22 годишното момче кое на 27...
Локално ТОП СТОРИИ

Безживотно тело на жена извадено од Охридското Езеро

Редакција
Од водите на Охридското Езеро е извадено безживотно тело на жена, потврди за МИА портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Според него, безживотното тело било...