еМагазин

Tag : бременост

ЖИВОТ

(Фото) Катарина Ивановска го покажа трудничкото стомаче

Редакција
Фото-моделот и една од најуспешните манекенки кај нас Катарина Ивановска е бремена по втор пат. Таа е на одмор со семејството во Шпанија и на
ЖИВОТ

Кога жената треба да поднесе писмено барање за прекинување на бременоста

Редакција
Прекинувањето на бременоста од дванаесеттата до дваесет и втората гестациска недела од бременоста по писмено барање од бремената жена односно од родителот, односно старателот ако
ЖИВОТ

Собранието го донесе Законот за прекинување на бременоста: Укинување на постојните административни бариери

Редакција
На денешната собраниска седница е изгласан и донесен Законот за прекинување на бременоста, со кој се овозможува жената да го оствари правото за безбеден прекин
ЖИВОТ

Црквите и ИВЗ заеднички против предлог-законот за прекинување на бременоста

Никола Осило
МПЦ, Католичката црква, Исламската верска заедница и други религиозни организации денеска преку заедничко соопштение го изразија својот став против предлог-законот за прекинување на бременоста, тема
Забава

(Фото) Тамара со порака за мајчинството

Редакција
Пејачката Тамара Тодевска која го чека своето второ дете, повторно објави фотографии со разголен стомак во деветиот месец од бременоста. „Од сите права на жените,
ЖИВОТ

(Фото) Тамара преубава трудница: Разголена во деветтиот месец

Редакција
Пејачката Тамара Тодевска е во деветтиот месец од бременоста и го очекува пристигнувањето на второто дете. Често, на нејзиниот Инстаграм-профил објавува фотографии од подготовките за
Македонија

Се менува законот за прекинување бременост: Вољата на жената на прво место

Никола Осило
Министерството за здравство го почна процесот за промена на Законот за прекинување на бременоста. „По повеќе месечните консулатиции со претставници на граѓанските организации, целосно инклузивно
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Несаканата бременост на Петре Шилегов

Никола Осило
Сакајќи сликовито да ја објасни фазата на изградба на гасoводот преку сртот на планината Водно, скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека власта состојбата со гасоводот