еМагазин

Tag : брисел

Македонија

Владата ќе потроши 2,8 милиони евра за да купи деловен простор од 996 квадрати во седиштето на НАТО

Никола Осило
Владата на седница ја усвои информацијата за купување и адаптација на деловен простор во седиштето на НАТО во Брисел за потребите на Мисијата на Република...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Европската комисија за СЈО: Веруваме во институции, не во личности

Редакција
Европската Комисија смета дека на македонските политички сили е да изнајдат договор за замената на Катица Јанева во согласност со законот и потенцира дека нема...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите „фатија“ сеир за тоа што претседателот Пендаровски замина за Брисел со редовна линија

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, од денеска престојува во работна посета на Брисел. На својот Фејсбук профил објави фотографија со својот тим, од авион, кој лета на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Ова е голем историски ден, обезбедивме трајна стабилност за земјата

Редакција
Ова е голем, историски ден за сите наши граѓани. Денес, најголемиот безбедносен сојуз на светот, НАТО, ни кажа добредојде. Денес седнавме рамо до рамо со...
Македонија

Мицкоски од Брисел го смени ставот: Го поздравувам потпишувањето на протоколот за НАТО, ама Заев го направи на недостоинствен начин

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во разговор за МИА по средбите во Европскиот Парламент, изјави дека го поздравува утрешното потпишување на пристапниот протокол...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео)„Жолтите елеци“ се обидуваат да влезaт во зградата на Европскиот парламент во Брисел

Никола Осило
Масовните протестите со многу блиски средби и насилство меѓу протестантите и полицијата се проширија во Брисел, каде што во моментов се обидуваат да влезат во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Брисел нема коментар за барањето за екстрадиција на Груевски

Редакција
Европската Комисија одби да одговори на прашања за можната екстрадиција на експремиерот Никола Груевски. МИА побара појаснување околу тоа дали барањето за екстрадиција од страна...