еМагазин

Tag : цена

Бизнис

Горивата поскапуваат од половина до еден денар

Редакција
Цените на горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се...
Бизнис

„Виз ер“ објави 100.000 билети од и до Дормунд за 9,99 евра

Редакција
„Виз ер“ објави цена од 9.99 евра за 100.000 билети од и до Дортмунд. Промоцијата важи за сите патници (до 23:59), за било кој датум....
Бизнис

Еуросупер БС-95 поевтинува, а Екстра лесното масло поскапува за половина денар

Редакција
Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) поскапува за половина денар...
Бизнис

Цената за дојдовни повици во роаминг во регионот се намалува од 2,9 на 1,5 денари

Редакција
Цената за дојдовни повици во роаминг во регионот од денеска дополнително се намалува од 2,9 денари на 1,5 денари, а согласно Договорот помеѓу земјите од...
Бизнис

Бензините и дизелот поскапуваат за еден денар

Редакција
За еден денар од полноќ поскапуваат нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Според најновата одлука на РКЕ, во следните седум дена цената...
Бизнис

Горивата поскапуваат од еден до 1,5 денар за литар

Редакција
Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за еден до 1,5 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката...
Бизнис

Горивата поскапуваат за денар и половина

Редакција
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до 1,5 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување...
Бизнис

Горивата поевтинуваат од ноќеска на полноќ

Редакција
Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,69%, информираат од Регулаторна комисија за енергетија. „Малопродажните цени...
Бизнис

Стоматолозите бараат зголемување на висината на капитацијата, бидејќи се зголемиле трошоците за заштитна опрема

Редакција
Стоматолозите алармираат за зголемените трошоци за заштитна опрема согласно протоколите за работа, со цел превенција од ризиците од вирусната инфекција Ковид 19. Стоматологијата се наоѓа...
Техно

Samsung Galaxy A41 и A21s – врвна иновација по одлична цена

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. ги претстави најновите паметни телефони од А серијата – Galaxy A21s и Galaxy A41, кои воодушевуваат со сјајниот дизајн и...