еМагазин

Tag : цена

Бизнис

Бислимовски: За најмалку 20 отсто ќе се намали цената за приклучок на струја

Никола Осило
За најмалку 20 отсто ќе се намали цената за приклучок за електрична енергија за домаќинствата, а ќе има намалување и на цената за приклучок за
Бизнис

Нова цена на горивата: Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Редакција
Бензинот „еуросупер БС-95“ од ноќеска на полноќ поскапува за 1,5 денари, а „еуросупер БС-98“ за денар, додека цената на дизелот  и на екстра-лесното масло за
Бизнис

Ако по втор пат не биде донесен изменетиот Законот за енергетика, ќе има драстично зголемување на цените на нафтените деривати

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) утре ќе одржи состанок со работната група која работи на нова методологија за пресметка на малопродажните цени на нафтата и
Македонија

Кежаровски: Во затворот во Шутка цените на телефоните скокаат и до 1.000 евра кога престојуваат политичари

Редакција
Новинарот Томислав Кежаровски, кој осум месеци помина во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, за Слободен печат вели дека цената на мобилните телефони во затворот се
Бизнис

Бензините поскапуваат, цената на дизелот останува иста

Редакција
Од полноќ поскапуваат бензините, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на Еуросупер БС-95 се зголемува
Бизнис

Горивата поевтинуваат за 2,5 до три денари

Редакција
Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 2,5 до три денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се врши намалување на
Бизнис

Бензините поевтинуваат за 1,5, дизелот за 2,5 денари

Редакција
Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за 1,50, а на дизел горивата за 2,50 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија
БЕСПАРИЦА

Лебот поскапе за три денари

Редакција
За  десет до 20 отсто или од 15 на 18 денари е зголемена цената на некои видови леб. Причината за ваквиот потег, според мелничарите, е поскапувањето
Бизнис ТОП СТОРИИ

Големо намалување: Бензините поевтинуваат за четири денари, дизелот за 3,5

Редакција
Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за четири денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 3,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за
Бизнис ТОП СТОРИИ

Убава вест: Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за три денари

Редакција
Цената на бензините од полноќ ќе се намали за 4,5 денари, на дизелот за три денари, а на екстра лесното гориво за 3,5 денари, најави