еМагазин

Tag : церебрална парализа

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Васил Јанкула, лице со церебрална парализа со трицикл тргна во обиколка на државата

Редакција
Дваесет и шестгодишниот Васил Јанкула од Ресен, лице со церебрална парализа, денеска го почна своето патешествие со трицикл да ја обиколи државата. Со тоа, како...
Да помогнеме

14-годишниот Дарио е со парализа на десната нога, потребни се средства за третман со матични клетки во Грција

Редакција
Семејството Павлови од Кочани ги моли сите хумани граѓани ако се во можност да донираат за помош на 14-годишниот Дарио чиј живот одеднаш се сменил...