еМагазин

Tag : Дац

Балкан

(Видео) Бојко Борисов се „провозе“ со „Корона чао“ на Дац и Митевски

Редакција
Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својот Фејсбук профил објави видео на кое може да се види како вози слушајќи ја песната „Корона чао“ преработка на...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Ми фали Груевски како глумец: Дац и Митевски во „Еден на Еден“ кај Жаре

Редакција
Муабети што никаде до сега не ги споделиле, дуото Драган Спасов- Дац и Александар Митевски ги раскажаа во „Еден на Еден“. „Ми фали Грувески како...
Македонија ТОП СТОРИИ

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

Никола Осило
„Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели?“, напиша на својот Фејсбук-профил актерот Драган Спасов Дац по...
Македонија

(Видео) Драган Спасов – Дац му подари метла, Заев вети чистка во Владата

Никола Осило
Актерот Драган Спасов – Дац на вчерашната трибина во Карпош му подари метла на премиерот Зоран Заев бидејќи, како што рече, е првиот кој си...