еМагазин

Tag : Данела Арсовска

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила градоначалничката Арсовска, која стана претседател на партијата Нова Алтернатива

Редакција
Наместо да формира своја партија како што најави пред извесно време, градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, стана претседателка на постоечката партијата Нова Алтернатива, формирана во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Данела Арсовска стана нов претседател на Нова Алтернатива, на промоцијата и дојде и Зечевиќ

Редакција
Градоначалничката на Скопје, Даниела Аросовска денеска и официјално стана претседател на Нова Алтернатива. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Која е партијата „Нова Алтернатива“, чиј нов претседател ќе биде...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е партијата „Нова Алтернатива“, чиј нов претседател ќе биде градоначалничката Данела Арсовска

Редакција
На конвенција денеска градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска ќе стане нов претседател на партијата „Нова Алтернатива“. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Данела Арсовска нема да формира нова...
Македонија ТОП СТОРИИ

Данела Арсовска нема да формира нова партија, ќе стане претседател на „Нова Алтернатива„

Редакција
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска утре ќе биде промовирана за нов претседател на партијата “Нова Алтернатива“, информираа од партијата. Таа неодамна изјави дека ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Финансиската полиција влезе во Град Скопје, Арсовска ги чека резултатите играјќи шах со Дедо Мраз

Редакција
Во Град Скопје, како и што беше најавено, денеска влегоа инспектори од Управата за финансиска полиција за да проверат како новогдишно се китело Скопје ....
Локално ТОП СТОРИИ

Скопје новогодишно ќе блесне на 15. декември, украсувањето ќе чини 30 илјади евра

Редакција
Од Град Скопје информираа дека украсувањето на главниот град е започнато, а тој ќе блесне во новогодишна магија на 15. декември. Новогодишното китење на градот,...
Локално ТОП СТОРИИ

Немало политичко влијание за разрешувањето на Мазнева, тврди Арсовска

Редакција
Доколку не се реализира сето тоа што е програмска определба на Градот Скопје, ниту една позиција не е загарантирана, а тоа и го правиме во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Немам бугарско, имам чешко државјанство, открива Данела Арсовска за Инфомакс

Редакција
Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска за емисијата „Тешки муабети“ на Инфомакс открива дека немам бугарско, туку чешко државјанство. -Имам чешко државјанство, од раѓање, по мајка,...
Локално ТОП СТОРИИ

Арсовска незаконски го именувала Драган Илиевски за в.д. директор на Зоолошката градина, утврди Антикорупциска

Редакција
Градоначалничката на Град Скопје постапила спротивно на законот, при именување на Драган Илиевски за нов в.д, директорот во скопската Зоолошка градина, утврди Државната комисија за...
Локално ТОП СТОРИИ

Оштетувањата на мостот се минимални и не довеле до нарушување на структурниот интегритет, вели Арсовска

Редакција
Првичните информации говорат дека благодарение на брзата реакција на пожарникарите, оштетувањата на објектот се минимални и не довеле до нарушување на структурниот интегритет на мостот,...