еМагазин

Tag : давос

Свет

Анкета пред Давос: Капитализмот „прави повеќе штета отколку добро“

Редакција
Повеќето луѓе во светот веруваат дека капитализмот, во сегашната форма, прави повеќе штета отколку добро, открива истражувањето во пресрет на Форумот на политичката и економската...
Свет ТОП СТОРИИ

Денеска почнува Светскиот економски форум во Давос

Редакција
Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се...
Македонија

Милошоски тврди дека Заев во Давос не се сретнал со Порошенко

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, во објава на својот Фејсбук профил тврди дека премиерот Зоран Заев во Давос не...
Македонија

Заев слетал на софискиот аеродром поради невремето во Скопје 

Редакција
Авионот со кој леташе премиерот Зоран Заев и дел од владината делегација, кои се враќаа од економскиот самит во Давос, Швајцарија не можеше да слета...
Македонија

(Фото) Заев во Давос се сретна и со милијардерот Сорос

Редакција
Премиерот Зоран Заев, во рамки на економската и политичка агенда на Светскиот економски форум во Давос, се сретна и разговараше со филантропот и финансиер Џорџ Сорос, основач...
Македонија

Заев во Давос се сретна со Хан и Столетенберг: Спроведувањето на Договорот од Преспа се одвива според планираното

Редакција
Во рамките на агендата на учеството на владината делегација на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија, премиерот Зоран Заев денеска се сретна со комесарот за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Заев по втор пат: Кој се ја преставувал Македонија на самитот во Давос

Редакција
Преставници на Македонија на Светскиот економски форум во Давос, кој почнува денеска, како што потврдија од Владата за еМагазин се премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски...
Свет

Трамп, Макрон и Путин не доаѓаат на самитот во Давос

Редакција
Во Давос од 22 до 25 јануари се одржува економскиот форум каде ќе бидат светските челници и на кој ќе се зборува за стратегии за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Заев, Анѓушев, Крешник ќе одат на самитот во Давос

Редакција
Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за економија, Крешник Бектеши ќе ја преставуваат Македонија на Светскиот економски форум во Давос, потврдија...