еМагазин

Tag : дилери

Локално

Двајца скопски дилери уапсени на патот Охрид-Свети Наум

Никола Осило
На 13.08.2019 во 19,40 часот од страна на полициски службеници на СВР Охрид на регионалниот пат Охрид-Св.Наум приведени се Л.Г.(34) и А.В.(39) и двајцата од...
Локално

(Фото) Приведени двајца дилери на дрога: Пронајдени хероин, марихуана, кокаин, хашиш, екстази…

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија  ги лиши од слобода М.М. (26) и Ф.Ј. (20) од Скопје, поради основано сомнение за...
Локално

Во полошко за еден месец уапсени 120 дилери на кокаин, хероин, екстази, хашиш..

Никола Осило
Во рамките на планираните активности на Секторот за внатрешни работи Тетово за откривање и санкционирање на лица кои се инволвирани во „неовластено производство и пуштање...