еМагазин

Tag : ДПА

Македонија

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Редакција
Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на...
Македонија

Тачи по средбата со Заев: ДПА би прифатила кандидат од власта

Редакција
Владата треба да продолжи со нормализација на ситуацијата и внатре во државата и надвор. Со нормализација на функционирање на институциите на системот затоа што пред...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Ваљон Беља, кој беше застрелан во скопски Чаир

Редакција
Економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, кадар на владејачката ДУИ, синоќа беше застрелан во скопски Чаир. Од Министерството за внатрешни работи се уште...
Македонија

ДПА со поддршка за референдумот

Редакција
Демократската Партија на Албанците синоќа одржа седница на централното претседателство во проширен состав заедно со претседателите на ограноците на партијата. На седницата се одлучи да...