еМагазин

Tag : финансии

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Што открива Фејсбук за новата министерка за финансии, Нина Ангеловска

Редакција
Нина Ангеловска од вчера и официјално ја презеде функцијата министер за финансии. Таа е првата жена во Македонија на оваа позиција. Што открива за нејзе
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е професионално и приватно, Нина Ангеловска, новата министерка за финансии

Редакција
Младата бизнисменка Нина Ангеловска (31) и официјално стана првата жена министерка за финансии. Што пишува во нејзината биографија? Ангеловска е родена во Скопје, во 1988
Македонија ТОП СТОРИИ

Нина Ангеловска стана првата жена министер за финансии

Редакција
Собранието денеска со 64  гласа „за“ и 18 против ја избра Нина Ангеловска за нов министер за финансии. Таа ќе биде првата жена во историјата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Дипломирала со просек од 9,94: Што пишува во биографијата на идната министерка за финансии, Ангеловска

Редакција
Младата бизнисменка Нина Ангеловска е предложена за министерка за финансии. Нејзината биографија стигна во Собранието, а еМагазин открива детали од неа. Што пишува во нејзината
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Идната министерка за финансии, Ангеловска: Ќе вложам максимум во домаќинско раководење со парите на граѓаните

Редакција
По изјавата на премиерот Зоран Заев дека ќе достави предлог до Собранието, Нина Ангеловска да биде министерка за финансии, таа се огласи на својот фејсбук-профил:
БЕСПАРИЦА

Истражување: Дневниот студентски оброк 61 денар, 33 отсто имале искуство со корупција во домовите

Редакција
Просечната оценка што студентите сместени во трите дома во Скопје, кои се под капата на Државниот студентски дом „Скопје“ („Стив Наумов“, „Кузман Јосифовски-Питу“ и „Гоце
Бизнис

Љупчо Зиков повторно предложен за финансиски директор на МЕПСО

Редакција
Љупчо Зиков, новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, објави „Фокус“. „Секако дека сум информиран, и
Македонија

Заев ќе остане на раководната функција во Министерството за финансии до изборот на техничка влада

Редакција
Немам конкретен план, но веројатно не подоцна од тогаш кога заедно сите ќе одлучиме дека одиме на избори, a тоа е секако 100 дена пред
Македонија

Влатко Ѓорчев го бранеше Драган Тевдовски: Заев ги брка неистомислениците

Никола Осило
Расправата за предложената реконструкција на Владата вчера помина во остри реплики и контрареплики меѓу опозицијата и власта. Пратеникот Влатко Ѓорчев обвини дека се тргаат луѓе
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на разрешениот министер за финансии, Драган Тевдовски

Редакција
Драган Тевдовски и официјално повеќе не е министер за финансии, откако синоќа беше разрешен од страна на Собранието. Според најавите тој треба да му стане