еМагазин

Tag : финансии

Бизнис ТОП СТОРИИ

Тевдовски до пратениците на СДСМ: Ако го укинете прогресивниот данок не сте социјалдемократи

Редакција
Поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски, во чие време се воведе прогресивното оданочување, на Фејсбук со остра реакција по најавата дека прогресивниот данок се става...
ЖИВОТ

(Фото) Поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски им се врати на студентите

Редакција
Поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски им се врати на студентите на Економскиот факултет, каде што работи како професор. Тој денеска на неговиот Инстаграм-профил објави...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Што открива Фејсбук за новата министерка за финансии, Нина Ангеловска

Редакција
Нина Ангеловска од вчера и официјално ја презеде функцијата министер за финансии. Таа е првата жена во Македонија на оваа позиција. Што открива за нејзе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е професионално и приватно, Нина Ангеловска, новата министерка за финансии

Редакција
Младата бизнисменка Нина Ангеловска (31) и официјално стана првата жена министерка за финансии. Што пишува во нејзината биографија? Ангеловска е родена во Скопје, во 1988...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нина Ангеловска стана првата жена министер за финансии

Редакција
Собранието денеска со 64  гласа „за“ и 18 против ја избра Нина Ангеловска за нов министер за финансии. Таа ќе биде првата жена во историјата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Дипломирала со просек од 9,94: Што пишува во биографијата на идната министерка за финансии, Ангеловска

Редакција
Младата бизнисменка Нина Ангеловска е предложена за министерка за финансии. Нејзината биографија стигна во Собранието, а еМагазин открива детали од неа. Што пишува во нејзината...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Идната министерка за финансии, Ангеловска: Ќе вложам максимум во домаќинско раководење со парите на граѓаните

Редакција
По изјавата на премиерот Зоран Заев дека ќе достави предлог до Собранието, Нина Ангеловска да биде министерка за финансии, таа се огласи на својот фејсбук-профил:...
БЕСПАРИЦА

Истражување: Дневниот студентски оброк 61 денар, 33 отсто имале искуство со корупција во домовите

Редакција
Просечната оценка што студентите сместени во трите дома во Скопје, кои се под капата на Државниот студентски дом „Скопје“ („Стив Наумов“, „Кузман Јосифовски-Питу“ и „Гоце...
Бизнис

Љупчо Зиков повторно предложен за финансиски директор на МЕПСО

Редакција
Љупчо Зиков, новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, објави „Фокус“. „Секако дека сум информиран, и...
Македонија

Заев ќе остане на раководната функција во Министерството за финансии до изборот на техничка влада

Редакција
Немам конкретен план, но веројатно не подоцна од тогаш кога заедно сите ќе одлучиме дека одиме на избори, a тоа е секако 100 дена пред...