еМагазин

Tag : Гази Баба

Локално ТОП СТОРИИ

Починато бебе пронајдено во импровизирана куќичка во Гази Баба

Редакција
На 27.11.2023 година во 14.00 часот во СВР Скопје, лекар од Итна медицинска помош пријавил дека во импровизирана куќичка на подрачје на Гази Баба констатирале...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Гази Баба склучи договор со “Филип инженеринг“ вреден над 1 милион евра

Редакција
Општина Гази Баба склучи договор за изградба на сервисни улици со комплетна инфраструктура во комплексот Ист Гејт, прва фаза во 2 години, со друштвото за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бобан Стефковски, градоначалникот на Гази Баба добил закани по живот

Редакција
Бобан Стефковски, градоначалникот на скопската општина Гази Баба, кадар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, добил закани по живот. Информацијата во негово име ја потврдија синоќа од партијата...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Нивите кои го снабдуваат Скопје со земјоделски производи може да бидат загадени ако се изгради фабриката во Гази Баба за која граѓаните стравуваат

Редакција
Трите урбанистички проекти на КП 11589/1, КП 11683, КП 11684 и КП 11730/1, КО Старо Скопје, Гази Баба, чија што цел е да се формираат...
Македонија

Во тек полициска акција во Грчец и Гази Баба

Редакција
Во тек е полициска акција во Грчец и Гази Баба, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи. Акцијата ја води Основното јавно обвинителство за...
Локално

Детали од МВР: „Играле“ ножеви и пиштоли на бензиска во Гази Баба, двајца повредени

Редакција
На 06.01.2021 во 19.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на бензинската пумпа на подрачје на Гази Баба има едно повредено лице,...
Локално

Затворени угостителски објекти во Аеродром и Гази Баба поради непочитување мерките за Ковид-19

Редакција
Во текот на изминатото деноноќие полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат при вршење контроли во врска со почитување на мерките...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед на активни случаи на Ковид-19 по скопските општини

Редакција
Министерство за здравство информираше дека има 115 нови случаи на корона вирусот, од кои 53 се во Скопје. Активните случаи по општините во Скопје изгледаат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Чаир руши рекорди, 352 активни случаи на Ковид-19, Гази Баба 128, Аеродром 127

Редакција
Во Скопје како што информира Министерството за здравство денеска се регистрирани дури 100 нови случаи на Ковид-19. „Активни случаи по општини Скопје заклучно со вчера...
Македонија

Покрај градоначалникот Георгиевски, уште еден вработен во Општина Гази Баба е позитивен на корона вирусот

Редакција
Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, поради хронична болка во пределот на бубрезите на ден понеделник 08 јуни, а по извршен медицински преглед и...