еМагазин

Tag : Гази Баба

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) За време на полицискиот час запален е летниковец во парк шумата Гази Баба

Редакција
За време на полицискиот час запален е летниковец во парк шумата Гази Баба, информираа Град Скопје на нивниот фејсбук-профил. „Пожарот го забележале нашите градски инспектори...
Локално

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

Редакција
Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе...
ЧИСТА ОКОЛИНА

ДИЖС: Кај МЗТ не истекла солна киселина, имало само прокапување, а фирмата имала лиценца

Редакција
Во кругот на МЗТ пред два дена немало истекување на солна киселина, туку капење на хлороводородна киселина со концентрација од 30-32 проценти која била складирана...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Становите во Гази Баба речиси двојно поевтини отколку во Центар

Никола Осило
Драстични разлики во цените на становите има во Скопје, а тоа најдобро го потврдуваат податоците од Регистарот на цени и закупнини на Агенцијата за катастар...
Македонија

Антикорупциска: Градоначалниците на Вевчани и Гази Баба доставиле изјави за интереси, но нецелосни

Редакција
Државната комисија за спречување на корупцијата по сопствена иницијатива заклучи да изврши увид дали поднеле анкетни листови за имотната состојба и изјави за интереси градоначалниците...
Македонија

Градоначалниците на Гази Баба и Вевчани ја деманитираат претседателката на Антикорупциска

Редакција
Градоначалниците на Гази Баба и на Вевчани ја демантираат претседателката на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК), Билјана Ивановска. “Како градоначалник на општина Гази Баба,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Еси“ го доби тендерот на општина Гази Баба за привремено вработување вреден 121.000 евра

Никола Осило
Општина Гази Баба по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремено вработување склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Еси времено вработување“. Вредноста на...