еМагазин

Tag : градинки

Македонија

Нема да се брза со отворање на градинките

Редакција
Во однос на почетокот со работа на градинките ќе се запази динамичкиот план што веќе е утврден заедно со Министерството за труд и социјална политика,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Две лица позитивни на корона вирусот во градинки во Скопје и Куманово

Редакција
Од вкупниот број направени тестови во изминатото деноноќие 124 теста се во рамките на скринингот во градинки и геронтолошки установи, информираат од Министерството за здравство....
Македонија

Убава вест: Сите вработени во гевгелиските градинки негативни на корона вирусот

Редакција
Резултатите од тестирањето,кое во рамки на скринингот го направи ПЕ на центарот за јавно здравје, покажаа дека сите 110 вработени во ЈОУ „Детска радост“ во...
Македонија

Негативни новите тестови за корона вирусот направени во градинките и геронтолошките установи

Редакција
Од вкупниот број од 258 направени тестови во изминатото деноноќие на корона вирусот 13 теста се во рамките на скринингот на градинките и геронтолошките установи,...
Македонија ТОП СТОРИИ

До сега, само двајца вработени во градинките се позитивни на корона вирусот

Редакција
Од вкупниот број направени тестови (744) во изминатото деноноќие, 355 теста се во рамките на скринингот, информираат од Министерство за здравство. „Тестирањата се направени преку...
Македонија

Градинките ќе започнат со работа на почетокот на јуни

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за телевизија „24“ информираше дека скринингот во градинките завршува следната недела, најавувајќи дека детските установи ќе започнат со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Направени 908 тестови на вработени во градинките, само еден позитивен на корона вирусот

Редакција
Од вкупниот број направени тестови во изминатото деноноќие 533, 203 теста се во рамките на скринингот во градинки во Велес и Скопје и сите се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Негативни на корона вирусот сите 184 теста направени вчера во градинките

Редакција
Од вкупниот број од 426 направени тестови на корона вирусот во изминатото деноноќие 184 теста се направени во рамките на скринингот од градинките и сите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Од 171 тест во градинките во Скопје и Битола ниту еден позитивен на корона вирусот

Редакција
Од вкупниот број од 462 тестови за корона вирусот во изминатото деноноќие, 171 тест е направен во рамките на скринингот од градинките. Преку Институтот за јавно...
Македонија

Денеска почна таргетираниот скрининг со ПСР тестови: Први се тестираат вработените во градинките

Редакција
Министерството за здравство информира дека денеска почна таргетираниот скрининг на одредени критични категории на пациенти за Ковид-19. „Од денеска почнува скринингот на одредени критични категории....