еМагазин

Tag : гром

Локално ТОП СТОРИИ

По удар од гром почина 20 годишно момче од радовишко

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека синоќа по удар од гром починало 20-годишно момче од селото Коџалево, радовишко. Станува збор за лицетото Р.М., а...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Која фирма донирала за кампањата за парламентарните избори на ГРОМ на Стевчо Јакимовски

Редакција
Коалицијата „Храбро за Македонија“, предводена од ГРОМ на градоначалникот на скопски Карпош, Стевчо Јакимовски, добила донации од најмалку 300 илјади денари, покажува извештајот кој партијата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави приходи имала ГРОМ лани?

Редакција
Партијата ГРОМ на градоначалникот на Општина Карпош и кандидат за претседател, Стевчо Јакимовски лани имала приходи од 9,9 милиони денари, покажува извештајот за финансиското работење...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Малолетник загина од гром во силно невреме во Негорци

Редакција
Од удар од гром во силното невреме кое го зафати гевгелиско вчера, во селото Негорци загина малолетник. Тинејџерот починал на лице место. Итна медицинска помош,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Стевчо Јакимовски, кандидат за претседател на Македонија на ГРОМ

Редакција
Градоначалникот на скопски Карпош, Стевчо Јакимовски и претседател на ГРОМ е кандидат на партијата за претседател на Македонија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Стевчо Јакимовски, кандидат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Стевчо Јакимовски, кандидат на ГРОМ за претседател на Македонија

Редакција
Лидерот на Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ) и акутелен градоначалник на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски, е кандидат на партијата за претседател на Македонија. ПОВРЗАНИ...
Локално ТОП СТОРИИ

Арсовска се скара со ВМРО-ДПМНЕ, се здружува со “Огнената група“ на ДУИ и ГРОМ?

Редакција
Меѓу новите директори на јавните претпријатија во Скопје, градоначалничката Данела Арсовска, го постави и Саид Саид, кој ќе биде нов в.д. директор на ЈП Улици...
Локално ТОП СТОРИИ

Градските власти ќе им помогнат на прилепските семејства со опожарените куќи, отворен е повикот за помош

Редакција
На четирите семејства кои во пожарот предизвикан од гром ги загубија домовите им е понудено привремено сместување, јавните комунални претпријатија расчистуваат и општината ќе помогне...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Гром изгоре четири куќи во Прилеп, нема повредени, но е голема трагедија за седуммина прилепчани

Редакција
Удар од гром ноќеска околу полноќ изгоре четири куќи во Прилеп на улицата „Кузман Шапкарев“. Нема повредени, седуммина прилепчани се спасени, но вознемирени и потресени...
Македонија ТОП СТОРИИ

По попладневното невреме, активни неколку пожари предизвикани од гром

Редакција
Центарот за упрваување со кризи (ЦУК) информира за неколку пожари вечерва предизвикани од гром. Во кумановско кај Кока гори сува трева, с.Проевце, а кај Ловечки...