еМагазин

Tag : гугл

Бизнис

А1 Македонија: Проблем со сервисите на Гугл во Европа

Редакција
Поради проблем со сервисите на Гугл, корисниците од европските земји не можеа да пристапат на дел од  услугите од оваа платформа, а со намалена брзина се...
Техно ТОП СТОРИИ

„Гугл“ тврди дека направил компјутер помоќен и од најмоќните денешни суперкомпјутери

Редакција
Гугл тврди дека го изградиле првиот квантен компјутер за пресметување и решавање проблеми над можностите на најмоќните денешни суперкомпјутери, објави „Фајненшл Тајмс“. Извештајот на истражувачите...
Техно

Samsung соработува со Google, партнери за апликации и Android развивачи за да овозможи непречено преклопувачко искуство со Galaxy Fold

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. ја открива иднината со првиот мобилен уред од ваков тип: Galaxy Fold. Работиме заедно со нашите партнери и заедницата на Android...
ЖИВОТ

Пет работи кои можете да ги дознаете со еден телефонски повик

Редакција
И во минатото исто како и денес, луѓето се интересирале за точни и брзи информации. Кој е телефонскиот број на амбулантата во Велес? Која е...