еМагазин

Tag : Ханиоти

Македонија ТОП СТОРИИ

МНР го потврди убиството на бизнисменот од Скопје во Ханиоти

Редакција
По информацијата за убиството во Халкидики, Грција, Амбасадата на Македонија во Атина стапила во контакт со надлежните институции, односно полицијата во Солун, и од таму...
Македонија ТОП СТОРИИ

Познат идентитетот на бизнисменот од Скопје кој е убиен во Ханиоти и на неговиот ранет пријател

Редакција
Утрово во Ханиоти, Халкидики, Грција е убиен Орхан Бајрами Оки (39), а е ранет Сеад Слезовиќ (45), објавија грчките медиуми, пренесува дописникот на еМагазин од Солун....
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Ханиоти со над 20 куршуми убиен бизнисмен од Македонија, друг македонски државјанин е ранет

Редакција
Утрово во 3.30 часот во нивниот апартман во Ханиоти на Халидики, Грција, со над 20 куршуми е убиен 39-годишен бизнисмен од Македонија, а друг македонски...
Балкан

(ВИДЕО) Хит на социјалните мрежи: “Тепачка“ за лежалка во Ханиоти

Редакција
На социјалните мрежи низ Балканот масовно се споделува видео на кое се гледа како туристи во Ханиоти во Грција се во „поход“ на лежалки. Видео:...
Балкан

Србин пукал во син на плажа во Ханиоти

Редакција
Татко пукал во 21-годишниот син на плажа во Ханиоти, јавуваат грчките медиуми. Станува збор за 39-годишен човек од Србија, кој бил разведен од сопругата, а...