еМагазин

Tag : Хера

ЖИВОТ

ХЕРА: „Јавна Соба“ и насилството меѓу младите е АЛАРМ за воведување сексуално образование

Редакција
Случувањата со „Телеграм“ и затворената група „Јавна Соба“ се проблем за кој алармираме веќе долго време, велат од ХЕРА. „Врсничкото и родово базираното насилство се...
ЖИВОТ

Европска недела на тестирање: Денес со ХИВ се живее долго и квалитетно, доколку навремено се открие

Редакција
Од 23 до 30 ноември, под мотото „Тестирај. Лекувај. Превенирај“, се одржува Европската недела на тестирање за ХИВ, кон која по петти пат се приклучува...