еМагазин

Tag : Илинденска

Локално

Неколкумина тепале двајца малолетници на „Илинденска“ во Скопје

Никола Осило
На 07.10.2019 во 02.00 часот во СВР Скопје, Д.А.(50) и Н.Г.(45), двајцата од с.Шишево, скопско, пријавиле дека на 05.10.2019 во 23.55 часот на булевар ,,Илинден’’,...
Локално

Посебен сообраќаен режим на „Илинденска“ во наредните два дена: Ќе се снима филм

Никола Осило
На 11 и 12.09.2019 (среда и четврток) во времето од 21.00 до 06.00 часот, на булеварот „Илинден“ во близина на Градскиот парк, во организација на...
Локално

МВР со детали: Со мотоцикл „БМВ“ удрил во четири пешаци на „Илинденска“

Никола Осило
На 04.09.2019 во 20.10 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.П.(38) од Скопје, удрил во пешаците К.Д.(76),...
Локално

Во следните три дена посебен сообрaќаен режим во Скопје

Никола Осило
На 03, 04 и 05.09.2019 (вторник, среда и четврок) од 09.00 до 11.30 часот, во организација на Скијачката федерација на РСМ, Клубот за биатлон и...
Локално

Едногодишно бебе повредено во сообраќајка на „Илинденска“

Никола Осило
На 01.10.2018 година во 11.30 часот на булевар „Илинден“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Сеат Толедо“ со скопски регистарски ознаки, управувано...
Локално

Со пиштол ограбен таксист на „Илинденска“

Никола Осило
На 09.09.2018 година околу 08.00 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, две непознати лица извршиле разбојништво над Г.Н.(49) од Скопје,информира МВР. Додека вршел такси дејност...
Локално

Удрил со „Голф“ во семафор на „Илинденска“: Две девојки повредени

Никола Осило
На 05.09.2018 година во 05.30 часот на крстосница од бул.„Илинден“ со ул.„Никола Тесла“ во Скопје , патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано...