еМагазин

Tag : Илир Демири

Македонија ТОП СТОРИИ

Демири контра Антикорупциска: Директорите на кллиниките се разрешени поради пропусти во нивната работа

Редакција
Министерот за здравство Илир Демири во однос на ставот на Државната комисија за спречување корупција за разрешувањата на медицинските директори на Клиниката за државна кардиохирургија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради зголемена смртност на Кардиохирургија разрешен директорот Шокаровски

Редакција
Министерот за здравство Илир Демири го разрешил медицинскиот директор на Клиниката за кадриохирургија, Марјан Шокаровски, поради зголемената смртност. „До мене стигнаа наоди дека е зголемена...
Македонија ТОП СТОРИИ

Докторот Беќаровски од МЗ обвинет дека навредувал етнички Албанци, најави тужба

Редакција
Преку статус на Фејсбук, од Министерството за здравство (МЗ) го обвинија докторот од Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски за наводни навреди на вработени етнички Албанци....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Државата ќе бара начин како да ги подмири трошоците за лекувањето на Леонид

Редакција
Случајот со Леонид Индов се најде и на вчерашната владина седница. На истата, биле образложени досегашните процедури што се водат пред надлежните институции, а се...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

34 заболени од голема кашлица, во Скопје веќе е прогласена епидемија

Редакција
Во Македонија досега се регистрирани 34 заболени од голема кашлица (пертусис), а во Скопје веќе е прогласена епидемија, информираше денеска министерот за здравство, Илир Демири....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Илир Демири, новиот министер за здравство

Редакција
Кадарот на владејачката Алијанса за Албанците (АА), Илир Демири е новиот министер за здравство. Тој вчера и официјално ја презеде функцијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Илир Демири од Алијанса за Албанците, кој е избран за министер за здравство

Редакција
Илир Демири од владејачката Алијанса за Албанците (АА) е новиот министер за здравство. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Илир Демири и Наим Бајрами од АА избрани за нови...
Македонија ТОП СТОРИИ

Илир Демири и Наим Бајрами од АА избрани за нови министри

Редакција
Со 63 гласа „за“ денеска во македонското Собрание, Илир Демири од владејачката Алијанса за Албанците (АА) е избран за нов министер за здравство, а Наим...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Илир Демири, предлог на АА за министер за здравство на местото на Фатмир Меџити

Редакција
За денеска е најавена седницата во Собранието за разрешување на двајцата министри на владејачката Алијанса за Албанците (АА), кои во кавгата на претседателот на партијата,...
Македонија ТОП СТОРИИ

До Собранието поднесен предлог за разрешување на министрите Меџити и Алиу

Редакција
Техничкиот премиер Талат Џафери денеска достави допис до претседателот на Собранието, Јован Митрески, со кој се предлага Собранието, на првата наредна седница, да ги разреши...