еМагазин

Tag : индекс

Македонија

Транспаренси интернешенел: Македонија паѓа на „коруптивната листа“, препорака да нема недопирливи

Редакција
Македонија и оваа година бележи назадување на рангирањето на Индексот за перцепција на корупцијата односно со вкупно 35 поени и е пласирана на 106 место....
ЖИВОТ

Пресметајте го вашиот BMI за да дознаете која е вашата идеална тежина

Редакција
Не постои лице на кое не му е важно дали има идеална телесна тежина. Разликата е единствено во тоа што некои внимаваат повеќе, а некои...
Бизнис

Македонија 93. според индексот на корупција на Транспаренси интернешнал: Во регионов подобра само од Албанија

Редакција
Македонија е рангирана на 93. место според Индексот на корупција за 2018 година што го објави Транспаренси интернешнал. Македонија го дели 93. местото со Косово....