еМагазин

Tag : Инстаграм

Забава

(Видео) Сексипилната Емили Ратајковски предизвика воздишки со нејзиното разголено тело

Редакција
Една од најпознатите светски модели Емили Ратајковски повторно предизвика воздишки на социјалните мрежи со објава на фотографии и видео кои го откриваат нејзиното прекрасно тело....
Забава

(Видео) Рита Ора ги запали социјалните мрежи за 29. роденден

Редакција
Една од најпопуларните поп-пејачки на денешницата Рита Ора неодамна го прослави својот 29. роденден. Таа на нејзините профили на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм по...
Забава

(Фото) Ријана никогаш посекси во реклама за нејзиниот бренд долна облека

Редакција
Една од најпопуларните и најубави поп-изведувачки во светот, Ријана на својот Инстаграм профил објави фотографии во долна облека. Таа пред празниците им понуди на жените...
Техно ТОП СТОРИИ

(Фото) Инстаграм и во Македонија го сокри бројот на лајкови на фотографиите

Редакција
Социјалната мрежа Инстаграм најави дека оваа недела ќе го сокрие бројот на допаѓања на фотографиите во неколку држави, но само на ниво на експеримент. Иако...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Дали болеста на четиригодишната Симона од Штип беше искористена за лажен Инстаграм-профил?

Редакција
Познатиот блогер Дарко Јефремов обелодени дека профилот so.srce.za.simona на Инстаграм е лажен и дека бил креиран од човек од странство. Дарко успеал да го добие...
Локално

Кривична пријава за момче кое на „Фејсбук“ и „Инстаграм“ објавило компромитирачки фотографии од поранешната љубовница

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Ј.(23) од с.Шипковица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“, информира МВР. Во...
Локално

Кривична пријава за млада девојка која креирала лажни профили на „Инстаграм“ и „Снепчет“

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.А.(20) од с.Гургурница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“, информира МВР. Во...
Забава

(Фото) Викторија Лоба ги поздрави фановите со серија секси-фотки на Инстаграм

Никола Осило
Една од најпознатите македонски пејачки Викторија Лоба на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии на кои може да се види како ужива во последните денови...
Техно

На „Фејсбук“ „висат“ 1,1 милион, а на „Инстаграм“ 540.000 македонски граѓани

Никола Осило
Во државава има 1,1 милион корисници на социјалната мрежа Фејсбук, за сто илјади повеќе во однос на минатата година, а повеќе од половина милион или...
Забава

(Фото) Рита Ора го „запали“ Инстаграм: Албанката никогаш не изгледала посекси

Никола Осило
Албанската пејачка Рита Ора деновиве е на Ибица каде што ужива во својот летен одмор. Таа оттаму ги почести своите фанови на Инстаграм со секси...