еМагазин

Tag : исчезнати

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) 14-годишната Вања Ѓорчевска не е единственото дете кое го бара МВР, активни се потерници за уште шест малолетници

Редакција
Вања Ѓорчевска, 14-годишно девојче, кое се бара веќе два дена, не е единственото дете по кое трага полицијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Два дена ја нема 14-годишната...
Свет ТОП СТОРИИ

Бројот на исчезнати лица во поплавите во Либија достигна 10.000

Редакција
Меѓународниот комитет на Црвениот крст и полумесечина (ИФРЦ) соопшти дека најмалку 10.000 луѓе се водат за исчезнати во поплавите во Либија. Тамер Рамадан, шеф на...
Балкан ТОП СТОРИИ

Најмалку десет загинати, четворица исчезнати и 2.000 спасени во поплавите во Грција

Редакција
Во невремето „Даниел“ што од вторникот ја зафати Грција, вкупно десет лица ги загубија животите, четворица се исчезнати во областите Волос и Пилио, а спасени...
Свет ТОП СТОРИИ

Заврши потрагата по преживеани во Турција, почнува чистење на урнатините

Редакција
Потрагата по преживеани и жртви од земјотресот што ја потресе Турција на 6 февруари е прекината, а тимовите за уривање почнаа да ги расчистуваат урнатините,...
Локално ТОП СТОРИИ

Четири лица исчезнале на Кожуф, за среќа пронајдени живи и здрави

Редакција
Четири исчезнати лица на планината Кожув денеска биле пронајдени живи и здрави од гевгелиските службеници при Системот за управување со кризи и доцна попладнево биле...
Свет ТОП СТОРИИ

Повеќе од 15 илјади лица исчезнати во војната во Украина, велат од Меѓународната комисија за исчезнати лица

Редакција
Повеќе од 15 илјади луѓе исчезнале од почетокот на војната во Украина, изјави синоќа официјален претставник на Меѓународната комисија за исчезнати лица (ICMP), организацијата основана...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пронајдени две лица кои исчезнале на падините на Шар Планина во реонот кај Титов Врв

Редакција
Пронајдени се двете лица кои беа исчезнати на падините на Шар Планина во реонот кај Титов Врв, информираат утрово од Центарот за управување со кризи...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) „Или биле депортирани, или се убиени“- Зеленски тврди дека има илјадници исчезнати луѓе

Редакција
Москва нема да ја избегне одговорноста за големиот број Украинци убиени во војната, изјави синоќа при своето полноќно видео обраќање украинскиот претседател, Володимир Зеленски, пренесува...
Свет ТОП СТОРИИ

Невреме беснее низ Европа: Во поплавите во Германија 90 загинати и повеќе од 1.300 исчезнати, во Белгија 11 жртви

Редакција
Бројот на жртви од поплавите во јужниот дел на Белгија, најголеми во последните 20 години, се искачи на 11 лица, јавија белгиските медиуми. Во Германија...
Свет

Во 2020 година во Мексико се прогласени речиси 7.000 луѓе за исчезнати

Редакција
Речиси 7.000 Мексиканци се официјално прогласени за исчезнати во 2020 година, што е за 22 отсто повеќе од претходната година, изјави заменик-секретарот за човекови права...