еМагазин

Tag : исповед

ЖИВОТ

(Видео) Исповед на трансродово лице кое поминува низ пекол: Ќотекот и караниците ништо нема да сменат

Редакција
„Види Вака“ го објавија првото јавно сведоштво на трансродовото Лице Х, откако ја доби пресудата за дискриминација пред Европскиот суд за човекови права во Стразбур...