еМагазин

Tag : истражувачко новинарство

БАШ НИ Е ЌЕФ

Трето издание на Истражувачкиот филмски фестивал – Скопје со поглед „Кон дигиталното“

Редакција
Со огромно задоволство ви го најавуваме третото издание на Истражувачкиот филмски фестивал – Скопје, што од 31 октомври до 2 ноември ќе се одржи во...
На кафе во Кантина ТОП СТОРИИ

Сашка Цветковска: Новинарите ги изневерија граѓаните

Петре Димитров
Сашка Цветковска е една од ретките новинари во Македонија која остана доследна на вистинското истражувачко новинарство. Таа и тимот од Истражувачката репортерска лабораторија – ИРЛ...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новинари од BuzzFeed и Google News Lab на вториот Истражувачки филмски фестивал Скопје

Редакција
Вториот Истражувачки филмски фестивал Скопје (ИФФС) организиран од Платформата за истражувачко новинарство и анализи (ПИНА) ќе се одржува од 25 до 27 октомври во „Кино...