еМагазин

Tag : календар

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Прв календар со сексапилни пожарникари од Скопје: Нека гори, има кој да гаси

Редакција
Денеска ќе биде промовиран првиот календар со сексапилни пожарникари од кај нас. Промоцијата на календарот требаше да се одржи на 14 февруари, но поради деновите...
ЖИВОТ

Министерство за здравство: Внуката на Филипче е вакцинирана по редовниот календар за имунизација, соодветен за нејзината возраст

Редакција
Информациите на социјалните медиуми дека министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја вакцинирал неговата внука Илина од МРП вакцина е лажна вест, соопштуваат од...
Свет

(Видео) Јапонците полудеа по календар со Владимир Путин

Редакција
Владимир Путин дефинитивно е една од најпознатите личности на планетата, а најдобар показател за тоа е еуроријата по календарот за 2019 година со рускиот претседател...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Твитер календар за 2019: Секси и со вкус

Редакција
Македонската заедница на социјалната мрежа Твитер го претстави календарот за 2019 година. Ваквите изданија веќе стануваа традиција, а календарот за 2019 година е само доказ...
Забава

(Фото) Австралиските пожарникари гаснат пожари, но Интернетот го „запалија“ со разголените и секси слики

Редакција
Календарот на австралиските пожарникари за 2019 година е вистински хит на социјалните мрежи. Календарот се изработува од 1993 година за поддршка на Фондацијата за детски...
Забава

(Видео) Новиот календар со Владимир Путин хит на Интернет

Редакција
Рускиот претседател Владимирм Путин се појави на новиот календар за 2019 година кој е хит на e-bay и на останатите сајтови за онлајн продажба. Новиот...