еМагазин

Tag : КАМ

Бизнис ТОП СТОРИИ

КАМ петта година по ред е прогласен за маркет чии производи се со најдобар квалитет во Македонија

Редакција
Независната швајцарска интернационална агенција ICERTIAS и оваа година го прогласи КАМ за домашен малопродажен синџир со апсолутно највисоко ниво на квалитет на македонскиот пазар, информираат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

КАМ продолжува да ги надградува бенефициите за своите вработени

Редакција
Континуирано вложување во своите вработени е главната цел на компанијата КАМ, поради што од почетокот на новата 2024 година компанијата воведе и голем број на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Зголемени платите на вработените во КАМ за 25% во споредба со лани

Редакција
КАМ доследно ја имплементира својата стратегија на континуирано вложување во вработените, а како резултат на тоа бележи раст на платите на своите вработени за 25...
Бизнис

„КАМ“ го зголемува регресот за годишен одмор на 37.600 денари

Редакција
„КАМ маркет“, најпосакуваниот работодавач во категоријата маркети за изминатата година, значително го зголемува регресот за годишен одмор, кој годинава ќе изнесува 37.600 денари, информираат од...
Бизнис

„КАМ маркет“ – најпосакуван работодавач за 2022 година во категоријата маркети

Редакција
„КАМ“ е прогласен за најпосакуван работодавач во категоријата маркети на првите награди за најдобри работодавачи во организација на веб-страницата за пребарување работни места Vrabotuvanje.com, информираат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) КАМ маркет го отвора својот најголем и најсовремен маркет во Прилеп

Редакција
Најголемиот малопродажен синџир во земјава, „КАМ“, отвора нов петти маркет во Прилеп, лоциран на улицата „Цар Самоил“ бр. 28, информираат од таму. Новиот маркет се...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

„КАМ маркет“ ги замрзнува цените на 100 производи

Редакција
„КАМ маркет“ ги замрзнува редовните цени на 100 производи со цел да им излезе во пресрет на своите купувачи за престојните празници и да го...
Бизнис

Едиција „200 најголеми и најуспешни“: КАМ маркет на прво место во малопродажниот сектор

Редакција
„КАМ маркет“ е најголема компанија од малопродажниот сектор и е втора година по ред 9-та по големина на листата на која се рангирани компании од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Истражување на „Инсајдер ИД“: Потрошувачите го претпочитаат „КАМ маркет“ шеста година во низа

Редакција
„КАМ маркет“ е прв избор на потрошувачите шеста година во низа, покажа истражувањето „Преферирани ланци на маркети и најпознати брендови 2022” на агенцијата за истражување...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Завршија контролите во КАМ, нема затворен објект, велат од УЈП, под лупа и други маркети

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека завршија контролите на терен во „КАМ“ и ниту еден маркет не е затворен, ниту до овој момент се...