еМагазин

Tag : камери

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Потрагата по Вања е во тек: Апел до сите што имаат дуќани со видео надзор, во реонски потег од Фонтана-парк, Дебар маало, Силбо и Буњаковец

Редакција
Во интерес на истрагата за исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска, на социјалните мрежи се шири апел за помош од страна на дуќанџиите, кои имаат камери,...
Македонија

Сообраќајните полицајци во Скопје и Тетово ќе носат камери на телото

Редакција
Преку инсталирање камери на опремата на самите полициски службеници, Министерството за внатрешни работи ќе ги улови неправилностите во сообраќајот и истовремено ќе го минимизира влијанито...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Прв пат: Камерите во Маврово „уловија“ три риса за триесет секунди

Редакција
Камерите поставени во Националниот парк Маврово прв пат снимија три риса за половина минута. „Имаме чест да бидеме сведоци на прво видео каде камерите „уловија“...
Бизнис

„Сектрон“ го доби тендерот на Владата за набавка на камери за препознавање регистерски таблички вреден 37.000 евра

Редакција
Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на камери за препознавање на регистарски таблички за возила склучи договор  со друштвото за...
Локално ТОП СТОРИИ

Македонска работа: Украдени камери за следење на рисот во НП Маврово

Редакција
Непознати сторители украле две видео камери со кои се следи движењето на животните и рисот во националниот парк „Маврово”. Според СВР Тетово кражбата вчера ја...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На распродажба имотот на ТВ Нова: Се нудат автомобили, камери, компјутери…

Редакција
Автомобили, камери и телевизиска опрема, компјутери и друг имот во сопственост на телевизијата Нова денеска ќе се понуди на електронска продажба со јавно наддавање без утврдена почетна. На продажба...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владиниот Генерален секретаријат ќе потроши 30.000 евра на набавка на камери за препознавање регистерски таблички на возила

Редакција
Влада на РМ – Генерален секретаријат распиша тендер за набавка на ANPR камери за препознавање на регистарски таблички за возила. Проценетата вредност на договорот без...
Македонија

Албанската полиција нема сознанија дека снимките за бегството на Груевски се избршани

Редакција
Генералниот директор на албанската полиција, Арди Велиу одби да одговори на интересот на албанските новинари во врска со изјавата на македонскиот државен јавен обвинител Љубомир...
Македонија

Дојче Веле: Груевски наводно го немало на снимките за излез од Македонија, снимките од Албанија треба да стигнат деновие

Редакција
Досегашните податоци обезбедени во предистражната постапка одат во прилог на сомнежот дека Груевски ја напуштил Македонија преку илегален премин, дознава Дојче Веле неофицијално од извори...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Можат ли камерите на граничните премини да откријат од каде пребегнал Груевски?

Редакција
Бегството на премиерот Никола Груевски во Унгарија го сврте вниманието на светската јавност кон Македонија, а македонските граѓани се уште не можат да поверуваат како...