еМагазин

Tag : канал 5

Бизнис

Канал 5 го доби тендерот на Државна лотарија за продукција и емитување на „Лото“ вреден 76.500 евра

Никола Осило
Акционерско друштво за приредување на игри на среќа Државна лотарија на Македонија Скопје по распишаниот тендер за набавка на услуги за продукција и емитување на...
Бизнис

Сител лани најгледана телевизија

Редакција
Во 2018 година од петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс најгледана телевизија била ТВ Сител. Просечниот дневен досег на...
Бизнис

Колку вработени имаат телевизиите Телма, Алсат М, Сител, Канал 5 и Алфа

Редакција
Во 2018 година, просечниот број на вработени во редовен работен однос кај петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс бил...
Бизнис

Лани Телма во минус, Сител, Алсат М, Канал 5 и Алфа во плус

Редакција
Финансискиот резултат од работењето кој го оствариле петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс во 2018 година бил добивка во...
Бизнис

На што и колку пари потрошиле лани телевизиите Телма, Сител, Алфа, Алсат М и Канал 5

Редакција
Во 2018 година, вкупните трошоци на петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс изнесувале 1.024,88 милиони денари, се наведува во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави приходи оствариле лани телевизиите Телма, Канал 5, Сител, Алсат М и Алфа

Редакција
Петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс во 2018 година оствариле вкупни приходи во износ од 1,063.85 милиони денари, што...
Македонија

Осуда за нападатот на новинарката на Канал 5 од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и новинарските здруженија

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го осудија вчерашниот напад на новинарката на Канал 5, Мирјана Мирчевска Јовановиќ, на обележување на Водици во Скопје. Осуда за инцидентот стигна и од...
Македонија

МВР со детали за нападот на новинарката на Канал 5 на Водици во Скопје

Никола Осило
На 19.01.2019 година во 16.00 часот во Полициската станица Центар, М.М.(39) од Скопје, пријавила дека истиот ден во 12.30 часот на улица „Филип Втори Македонски“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) На обележувањето на Водици во Скопје физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

Редакција
На денешното обележување на Водици во Скопје физички и вербално беше нападната новинарката на Канал 5, Мирјана Мирчевска Јовановиќ. Канал 5 објави дека Мирчевска Јовановиќ, од страна...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Телма, Сител, Канал 5, Алфа и Алсат М се обединија во ММА Медиуми

Никола Осило
Централниот Регистар на Република Македонија по пријавата за упис на основање на Македонска Медиумска Асоцијација (ММА Медиуми) донесе решение со кое се одобрува пријавата. Сопственици...