еМагазин

Tag : кичевско

Локално

32-годишен маж од кичевско загина спуштајќи се по шумски пат со трактор натоварен со огревно дрво

Редакција
Во текот на вчерашниот ден од Итната медицинска помош во Кичево, во ОВР Кичево е добиено известување за повредено лице во атарот на село Вранештица,...